CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, milletvekili Tahsin Ertuğruloğlu’nun UBP ile ilgili bugün bir televiyon kanalı aracılığıyla yaptığı itirafını değerlendirerek, Sayıştaylık ve savcılığı göreve çağırdı.

Yaşadığımız her saniye Ulusal Birlik Partisi’nin yasadışı ve kayıt dışı işlere bulaştığını göz şahidi kişilerden duyarak daha da ayrıntılı öğreniyoruz.

Bugünkü UBP Genel Başkanı ve Başbakan yerden toplanması mümkünmüş gibi çok rahat bir şekilde kendi döneminde parti kasalarını ağzına kadar para ile doldurduğunu açıkça ifade edip, bunun kaynağını açıklamaktan ısrarla kaçınırken, geçmişte Ulusal Birlik Partisi Hükümetleri döneminde bakanlık görevi yapmış ve şimdi bir başka partinin başkanı olan Tahsin Ertoğruloğlu, katıldığı bir televizyon programında, kendisinin partide görevli olduğu dönemde UBP’ye çantalarla para geldiğini ve bu paraların ne olduğunu, nerelere harcandığını bilmediğini söyleyerek herkesin görmeden bildiği bir gerçeği gözleri ile görmüş biri olarak kamuoyu ile paylaşmıştır.

UBP’nin transfer ettiği milletvekillerinin paralarını bazı gazino sahiplerinin ödediği iddialarını da hatırlarsak söz konusu parti için ‘bu değirmenin suyu nereden geliyor’ sorusunun ciddi ciddi sorulmasının zamanı gelmiştir.

Bu kadar şaibe altında olan bir partinin halkımızı yönetme gibi bir hakkı yoktur. Halkımıza kazandıracağı olumlu bir sonuç da olamaz. Bu kadar açık itiraf ve iddialardan sonra Sayıştaylık, savcılık ve yargı sisteminin soruşturma başlatması kaçınılmazdır.

CTP-BG olarak, Sayıştaylık, savcılık ve ilgili diğer makamları bu soruşturmayı başlatmaları için göreve çağırırız.

 

Özkan Yorgancıoğlu

CTP-BG Genel Başkanı