Mesarya’nın yıldızları Akdoğan’da buluştu

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler’in güney Mesarya bölgesindeki yıldız adayları dün akşam Akdoğan’da düzenlenen tanıtım töreniyle halkla buluştu. Akdoğan köy meydanında düzenlenen törene CTP-BG Akdoğan Belediye Başkan adayı Ahmet Latif, Beyarmudu Belediye Başkan adayı Sadık Tuver, Vadili Belediye Başkan adayı Hasan Kasap, Paşaköy Belediye Başkan adayı Mahmut Erden ve İnönü Belediyesi seçimlerinde CTP-BG’nin destek verdiği bağımsız aday Ali Öncü katıldı. Gecede 5 belediyenin meclislerine aday olan isimler de yer alırken, CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, CTP-BG Gazimağusa milletvekili ve İlçe Başkanı Erkut Şahali, CTP-BG Mağusa milletvekilleri Asım Akansoy, Ferdi Sabit Soyer ve Arif Albayrak ile İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Teberrüken Uluçay da katıldı. Akdoğan’da düzenlenen tanıtım törenine katılımın çok yoğun olduğu gözlemlendi.

ERK: SANDIKLARIN AÇILMASINDAN SONRA SAYI ARTACAK!
Gecede konuşma gerçekleştiren CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, 29 Haziran’da yapılacak olan yerel seçimlerde sandıkların açılmasıyla birlikte CTP-BG’ye ait olan 9 belediye sayısının daha da artacağını kaydetti. Kıbrıs Türk belediyeciliği anlayışında iki grup belediyecilik vizyonu olduğunu belirten Erk, bu gruplardan birisinin iflas halinde, çalışanı ile kavgalı ve çalışanına hak ettiği değeri vermeyen, beldesinin insanı ile kavgalı, beldesinin insanlarına hak ettiği hizmeti götürmeyen, yönettiği belediyeyi batırmış bir anlayış olduğuna vurgu yaptı. Bir diğer anlayışın da CTP-BG’ye ait yerel yönetimler anlayışı olduğunu ifade eden Erk, bu anlayışın ise 9 belediyesi olan ve bir tanede bağımsız belediye başkanlığına destek verilen belediye olduğunu kaydetti.

HAK EDİLEN HİZMET VERİLİYOR
Erk, bu belediyelerde çalışanların huzurlu olduğunu, belde halkının hak ettiği hizmeti aldığını, o beldelerde köylerin kent, kentlerin kasaba, kasabaların da şehir haline geldiğini ve bütçelerin denk olduğunu vurguladı. 29 Haziran tarihindeki seçimlere CTP-BG’nin yönettiği 9 belediye ile gidildiğinin altını çizen CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, sandıklar açıldığı zaman belediye sayısının dokuzla kalmayacağını ve halkın vereceği destek ile bu sayının daha yukarı çıkacağını işaret etti.

ŞAHALİ: CTP-BG’DE OLMAYAN KÖYLER GERİYE GİTTİ
Akdoğan’da gerçekleştirilen aday tanıtım etkinliğinde ilk konuşmayı yapan CTP-BG Gazimağusa İlçe Başkanı Erkut Şahali de CTP-BG’ye ait olmayan köy belediyelerinin ileriye gitmek yerine geriye gittiğini söyledi. Mesarya bölgesinde yaşayan bireylerin yaşadığı yere sevda ile bağlı olduğunu ifade eden Şahali, Akdoğan’ın üzerinde yıldız göremediğini, yıldızların uzakta olduğunu ve bu yıldızların ise Gazimağusa ve Lefkoşa üzerinde olduğunu dile getirdi. Mesarya bölgesinde yaşayan bireylerin de 29 Haziran tarihinden itibaren CTP-BG’nin “Yıldızlı Belediyecilik” anlayışı ile tanışacağını belirten Şahali, CTP-BG’nin tüm köylerin özgünlüğünü ve kültürünü koruyarak kalkındırmayı ve kent haline getirmek için çalıştığına vurgu yaptı.

SOYER: KAPILAR EL BİRLİĞİYLE AÇILACAK
Güney Mesarya bölgesindeki adayların tanıtımı için Akdoğan’da düzenlenen etkinliğe katılan CTP-BG Gazimağusa milletvekili ve CTP-BG eski Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer de kürsüye çağrıldı ve kısa bir konuşma gerçekleştirdi. 29 Haziran günü iki demokratik hakkı yerine getirmek için sandığa gidileceğini dile getiren Ferdi Sabit Soyer, daha demokratik bir anlayış için ilk kapının el birliği ile açılacağını söyledi.

TUVER: SEÇİMDEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
CTP-BG Beyarmudu Belediye Başkan adayı Sadık Tuver, tüm Mesarya halkı olarak 29 Haziran’da yapılacak olan yerel seçimlerden zaferle çıkacaklarına inandıklarını belirtti. Seçimlerden sonra Beyarmudu bölgesinin hizmeti anlayacağını ifade eden Tuver, bölgenin köyden kente dönüşeceğini kaydetti. Tuver’in ardından söz alan İnönü Belediye Başkanı ve bağımsız adayı Ali Öncü, CTP-BG’ye kendisine verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Öncü bu desteğini CTP-BG’ye ait 9 yıldızlı belediyeden aldığını ve bu desteğin artarak devam edeceğini vurguladı.

ERDEN: MÜHÜRLER CTP-BG’YE
Tuver ve Öncü’nün ardından söz alan CTP-BG Paşaköy Belediye Başkan adayı Mahmut Erden de 29 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde mühürlerin CTP-BG’li adaylara vurulması gerektiğini işaret etti. Bölge insanı ile “Yıldızlı Belediyeciliği” kavuşturmanın yolunun CTP-BG’den geçtiğinin altını çizen Erden, Mesarya bölgesinin hak ettiği yerlere CTP-BG’nin yerel yönetimlerdeki anlayışı ile geleceğini söyledi.

KASAP: HİZMET ANCAK CTP-BG İLE GELİR
CTP-BG Vadili Belediye Başkan adayı Hasan Kasap da Akdoğan’da düzenlenen aday tanıtım etkinliğinde yaptığı konuşmasında Vadili ve Turunçlu bölgesine hizmetin ancak CTP-BG ile gideceğini kaydetti. Eşit ve adil belediyecilik hizmetinin ancak CTP-BG adayları ile başarılabileceğini belirten Kasap, belediyeciliğin hesap işi olduğunu ve hesap işinin ise CTP-BG’nin işi olduğunu vurguladı.

LATİF: SİYASETİMİZ İNSAN ODAKLI
Akdoğan’daki aday tanıtım töreninde kürsüye çıkan CTP-BG Akdoğan Belediye Başkan adayı Ahmet Latif, CTP-BG’nin yerel yönetimlerdeki başlıca siyasetinin insan odaklı olduğunun altını çizdi. Yıldızlı Belediyeciliğin temelinde de insan sevgisinin yattığını dile getiren Ahmet Latif, CTP-BG’nin yönetimde olmadığı belediyelerdeki mali yapılarının batık vaziyette olduğunu ve politikalarının sürdürülebilirliğinin olmadığını söyledi. Yol, su ve kaldırım gibi temel hizmetleri bile yerine getiremeyen bir yapı içerisinde bulunduklarını ve Akdoğan halkının bu anlayışı hak etmediğine dikkat çeken Latif, Akdoğan halkının almış olduğu başarılı notlar ile “Yıldızlı Belediyecilik” unvanına sahip olan belediyeciliğe layık olduğunu dile getirdi.