CTP Kadın Örgütü: Doğuş Derya’nın yanındayız!‏

CTP Kadın Örgütü Genel Sekreteri Çelen Özkaynak yaptığı yazılı açıklamayla milletvekili Doğuş Derya’ya karşı başlatılan linç operasyonunu kınadı. Kadın Örgütü, tarihsel gerçekleri birebir yaşayan bir toplum olarak, tüm bunları cesur ve tarihi bir açıklamayla kamuoyunun gündemine getiren milletvekili Doğuş Derya’nın yanında olduklarını belirtti.

Açıklama şöyle:

Milletvekilimiz Doğuş Derya’ya karşı başlatılan seviyesiz ve şiddet içeren yaklaşım ve açıklamaları kınıyoruz. Barış ve federal çözüm arayışları için sarf ettiğimiz çaba tüm dünyada yankı bulup destek toplarken, kendi ülkemizde hala faşizmi çağrıştıran, savaş çığırtkanlığı yapan kesimlere göz yummayacağımızı belirtmek istiyoruz.

Savaşın tüm toplumlara yıkım getirdiğini ve her iki tarafın da aslında yenilgiyle, acıyla, gözyaşıyla savaştan çıktığını çok iyi biliyoruz. Ve yine biliyoruz ki her savaşın bedelini en ağır şekilde tüm dünyada olduğu gibi Kıbrıs’ta da kadınlar ödemekte. Bu tarihsel gerçekleri birebir yaşayan bir toplum olarak, tüm bunları cesur ve tarihi bir açıklamayla kamuoyunun gündemine getiren milletvekilimiz Doğuş Derya’nın yanında olduğumuzu belirterek kendisine karşı başlatılan linç operasyonunu ve yapılan tüm çirkin açıklamaları kınıyoruz.

Doğuş Derya yalnız değildir!

Çelen Özkaynak
CTP Kadın Örgütü Genel Sekreteri