Doğancı ve Yeşilırmak icraat bekliyor

CTP Güzelyurt İlçesi tarafından düzenlenen köy gezileri devam ediyor. Parti yetkilileri köylerdeki insanlara ulaşarak hükümetin icraatlarını ve Kıbrıs Sorunu’nun çözümü yönündeki gelişmeleri aktarıyor. Doğancı’yı ve Yeşilırmak’ı ziyaret eden CTP’li heyet, gördükleri sıcaklık için teşekkür etti. Ziyaretlerde bölge halkının ortak söylemi hükümetten icraat bekledikleri oldu. CTP Güzelyurt İlçe Başkanı Doğan Şahali, milletvekilleri Hüseyin Erçal ve Armağan Candan ile birlikte bazı parti yetkililerinin de katıldığı sohbetlerde halkın sorunları dinlendi.

ŞAHALİ: HALKIMIZI İLERİYE TAŞIMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR
Köylülere seslenen İlçe Başkanı Doğan Şahali, UBP’nin halkımıza yaptığı kötülüklerin hafızalardan silinmediğini söyledi. Şahali, “UBP-DP işbirliği ‘Yeni Lefkoşalar’, ‘Yeni Lefkeler’ yaratmak için mi” diye sordu. “UBP hep fauldür. Ama CTP’nin hata yapma lüksü yoktur” diyen Şahali, herkese eşit hizmet ederek halkımızı ileriye taşımanın boyunlarının borcu olduğunu söyledi ve herkesin CTP’ye destek olmasını istedi.

ERÇAL: BÖLGEMİZDE TAM DONANIMLI HASTANE İNŞAATI BAŞLIYOR
CTP Güzelyurt Milletvekili Hüseyin Erçal ise yaptığı konuşmada, Meclis çalışmaları ve CTP-DP hükümetinin geçirdiği yasalar hakkında bilgi verdi. Erçal hükümetin icraatlarına örnekler vererek, soruları yanıtladı. Onkoloji Hastanesi’nin ihale aşamasına geldiğini belirten Erçal, çok yakında Güzelyurt – Lefke bölgesinin büyük bir ihtiyacı olan tam donanımlı hastanenin de inşaatına başlanacağını söyledi.

CANDAN: KIBRIS SORUNU’NUN SONUNA GELİYORUZ
Kıbrıs Sorunu ile ilgili son gelişmeleri anlatmak üzere söz alan CTP Dış İlişkiler Sekreteri ve Güzelyurt milletvekili Armağan Candan, son gelişmelerin sorunu çözme konusunda artık sona yaklaşıldığını gösterdiğini söyledi. Kıbrıs Türk ve Rum tarafı, Türkiye ve Yunanistan ile ABD, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği’nin tutumlarına bakıldığında, “Kıbrıs Sorunu ya çözülecek ya da çözülecek” diyen Candan, liderler arasında imzalanan “ortak metin” ile Kıbrıs Sorunu’nun yeni bir safhaya girdiğini vurguladı. Türk ve Rum tarafının geldiği tıkanıklığı aşmak ve müzakere sürecini başarıya ulaştırmak için herkesin gerekli desteği vermesi gerektiğini söyleyen Candan, CTP’nin çözüm sürecinde her zamanki gibi öncü rol oynayacağını ifade etti ve CTP’nin müzakere sürecinin yakın takipçisi olacağını sözlerine ekledi.

DOĞANCILILAR: HÜKÜMETİ BOZMAYIN
Doğancılı yurttaşlar yaptıkları konuşmalarda, DP-UBP’nin yerel ittifakı konularında da görüş belirtti. CTP’nin hükümeti bozmasına karşı olan vatandaşlar uyarılarda bulunarak, “Sakın hükümeti bozmayın. Biz hükümet değişikliklerinden bıktık usandık, sizlerden icraat isteriz” dedi. Üreticilerin desteklenmesini, yolsuzlukların üstüne gidilmesini isteyen Doğancılılar, bir an önce Lefke Belediyesi’nin Mehmet Zafer’den kurtulmasını istediklerini söyleyerek, “Kurtuluşumuz Kıbrıs Sorunu’nun çözümündedir” dedi.
.
YEŞİLIRMAKLILAR: ÜRETTİĞİMİZİ SATAMAMAK EN BÜYÜK DERDİMİZ!
Yeşilırmaklılar, Kıbrıs Sorunu’nun bir an önce çözümünü istediklerini ama Türk idaresinde yaşamayı arzuladıklarını ifade etti. Kendilerini ayakta tutanın su ve toprak olduğunu söyleyen bölge sakinleri ürettiklerini satamamanın en büyük dertleri olduğunu söyledi. Lefke Belediyesi’nin kendilerine yeterli hizmeti vermediğini vurgulayan yurttaşlar, köydeki sağlık ocağından daha etkin hizmet beklediklerini, bozuk olan telefon hatlarının da bir an önce tamir edilmesini istedi.