Girneliler değişim istiyor:  Daha mutlu ve daha zengin bir Girne için Birol Karaman işbaşına!

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) dün Girne’de düzenlediği yürüyüşe ‘kalemizi’ geri alacağız sloganıyla başladı. Değişim için sokağa çıkan yüzlerce Girneli ile Birol Karaman ve ekibi, Girne Belediyesi’nin önünde toplanarak limana yürüdü. Yürüyüşe katılan Girneliler, kentlerini yaşanmaz hale sokan zihniyetle, her yönüyle zengin ve mutlu bir kent yaratma hedefiyle yola çıkanlar arasında geçecek seçim yarışında, bilgi ve donanımıyla, temiz ve şeffaflığıyla öne çıkan CTP’nin adayı Birol Karaman’ın umut olduğunu belirtti. Festival havasında geçen yürüyüşe eski başbakanlardan Ömer Kalyoncu, eski bakanlardan Salih Usar ve Salih İzbul ile Genel Sekreter Erdoğan Sorakın, milletvekili Fazilet Özdenefe, MYK üyesi Ürün Solyalı’nın yanı sıra Kadın ve Gençlik örgütü temsilcileri de katıldı.

TEK DERDİMİZ KENTİMİZ VE GELECEĞİ
“Girne’mizi öngörüsüz, vizyon sahibi olmayan ellere bir dört sene daha emanet edemeyiz. Kentimizi, kalemizi geri alacağız” diyen Birol Karaman, coşkulu geçen yürüyüşün değişimin ayak sesleri olduğunu söyledi. CTP’li başkanların bulunmadığı belediyelerde ilerlemenin olmadığını, hatta birçoğunun battığını kaydeden Karaman, merkezi yönetimle işbirliği içinde Girne’yi her yönüyle daha zengin, daha mutlu bir kent yapacaklarının sözünü verdi. Ellerindeki anket sonuçlarına göre seçim yarışının kendisi ve mevcut başkan arasında geçeceğini kaydeden Karaman, “Girneli dostlarıma sesleniyorum, 20 yıllık eski ve köhnemiş zihniyete mecbur değiliz, biz istersek Girne’de her şey değişir, Girne aşkına işbaşına; tek derdimiz kentimizin geleceği” dedi.

24 HAZİRAN GİRNE İÇİN MÜJDELİ BİR GÜN OLACAK
Bilhassa son dört yılda sürdürülebilir olmaktan çıkan bir kent yaratıldığını ifade eden Birol Karaman, bu halka ait olan kenti sahiplerine geri vereceklerini belirtti. Girne’nin haksız rant kapısı olmaktan çıkacağını, mutsuz olan sakinlerinin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimlerini destekleyecek tüm girişimlerin yapılacağını kaydeden Karaman, “24 Haziran Girneliler için müjdeli bir gün olacak. Girne için yapacak çok işimiz var. Aşkımız kentimiz, işimiz kentimiz. Onu kötü ellere bırakacak değiliz, Girne bir kişiye ve yandaşlarına kalmış bir miras değildir, tüm Girnelilerin ortak malıdır!” dedi.