Siber: Bu kısırdöngüyü kıracağız!

Meclis Başkanı ve CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, “Başbakanlık yaptığım 77 günde neler başarılabildiğini görünce, 35 yıldır siyaset yapmakla övünenlerin bu ülkeye kaybettirdiklerine bir kez daha yanıyorum. Artık bu kısırdöngüyü kırmanın zamanı geldi” dedi. Siber, dün Lefkoşa Arasta bölgesindeki çarşıyı gezerek esnafı ziyaret etti.

Halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Siber, gittiği yerlerde gördüğü coşku nedeniyle Nisan ayındaki seçimlerin ardından ülke insanının yüzünün güleceğini, hak ve adalet duygusunun geleceğini söyledi. Değişim yaşanacağına inandığını kaydeden Siber, vatandaşlarla yaptığı sohbetlerde bunu gerçekleştirmenin önemine değindi ve değişimi sistemi yaratanların gerçekleştiremeyeceğine vurgu yaptı. Siber, “Statükoyu yaratanlar ne ondan vazgeçer ne de geçmek isteyenlere fırsat verir. Bu elli yıldır böyle oluyor. Halkıma çağrım; yeni ve iyi olana, temiz bir geçmişi olana, başarı öyküleri olana, somut projeleri olana oylarını vermeleridir” dedi. Değişimin tepeden tırnağa olması gerektiğini vurgulayan Siber, halkın görevinin sadece oy vermek olmadığını, katılımcı ve denetleyici olması gerektiğini, bunun için de bu mekanizmaları hayata geçirme projeleri olan adaya destek olunması gerektiğini söyledi.

DÜNYAYA MASADA OLDUĞUMUZU GÖSTERECEĞİZ
Arasta’daki esnaflar, Sibel Siber’in seçimleri kazanmasıyla birlikte güven duygusunun yeniden inşa edileceğini, hak ve adaletin geleceğini, şaibesiz bir yönetim olacağını belirtti. Arasta esnafının bu desteğine teşekkür eden Siber de halkın beklentilerini karşılamak için aday olduğunu ve güven duygusunun en tepeden başlayıp tüm topluma yayılacağını ifade etti. “Kısa başbakanlık dönemimde yaşananlar halkın desteğini yanına aldıktan sonra dünyada başarılamayacak bir iş olmadığını gösterdi” diyen Siber, şimdi dönüp geriye baktığını ve neden elli yıldır o makamlara gelenlerin iş yapmaktan bu kadar geri durduğunu anlamadığını söyledi. Siber, “Başbakanlık yaptığım 77 günde neler başarılabildiğini görünce, 35 yıldır siyaset yapmakla övünenlerin bu ülkeye kaybettirdiklerine bir kez daha yanıyorum. Artık bu kısırdöngüyü kırmanın zamanı geldi” dedi. Siyasetin halka hizmet aşkı olduğunu kaydeden Siber, “Seçime bir ay gibi süre kaldı. En az sizin kadar heyecanlıyım. Müzakere masasına oturup Kıbrıs Türk halkını temsilen barışın inşası için çalışmaya hazırım. Ekibim, Atılım Çalışma Grubu için çalışmaları şimdiden başlattı. Dünyaya masada olduğumuzu göstereceğiz” dedi.