LTB’nin yıldızı parlamaya başladı!

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı ve CTP-BG’nin Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, kendilerinden önceki yönetimin Lefkoşa Türk Belediyesi’nin yıldızını tozlandırdığını belirterek kendilerinin göreve gelmesiyle birlikte Avrupa Birliği başkentlerinden birisi olan Lefkoşa’nın yıldızını yeniden parlatmaya başladıklarını ifade etti. Lefkoşa Türk Belediyesi’ne gerçekçi gözle bakılması halinde belediyeyi nereden alıp nereye taşıdıklarının çok net şekilde ortaya çıktığını dile getiren Fellahoğlu, çek yasağına düşmüş bir belediyede müthiş bir istikrar yakaladıklarının altını çizdi.

İmkansızlıklar içerisinde birçok icraata imza attıklarını kaydeden Fellahoğlu, bu icraatları pazarlama konusunda zayıf kaldıklarını söyledi. Hayata geçen projeleri pazarlamak için mali yapının güçlü olması gerektiğine dikkat çeken LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, beş gazetenin LTB’nin ilanlarını ücretsiz yayınladığını açıkladı.

“EN ÇOK PARLAMASI GEREKEN YILDIZ”
Lefkoşa Türk Belediyesi’ne bir yıl öncesine kadar kimsenin güven duymadığını ifade eden Kadri Fellahoğlu, göreve gelmeleriyle birlikte hem vatandaşların güven duyduğu bir belediye yarattıklarını hem de belediye çalışanları arasında kaybolan huzurun yeniden sağlandığını vurguladı. Ülkenin tanınan tek kurumunun Lefkoşa Türk Belediyesi olduğuna vurgu yapan Kadri Fellahoğlu, “28 belediye arasında en çok parlaması gereken yıldız LTB’dir. Ancak biz belediyeyi devralmadan önce bu yıldızın üzeri tozlandırıldı. Göreve gelmemizin ardından ise bu yıldız giderek parlamaya başladı” dedi.

“İSTİKRAR DEVAM ETMELİ”
Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki bir yıllık icraatların ardından istikrar sağlandığını kaydeden Fellahoğlu, bu istikrarın devam etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Bu istikrarı kendi başına sağlamadığını söyleyen Fellahoğlu, tüm belediye meclis üyeleri, çalışanlar ve Lefkoşa halkının sayesinde bu istikrarın yakalandığını anlattı. Belediyecilikte önemli tecrübeler edindiklerini dile getiren LTB Başkanı Fellahoğlu, edindikleri tecrübelerle yola devam etmek istediklerini belirtti. Sorunları çok iyi bildiklerini ifade eden Fellahoğlu, geçtiğimiz hafta yağan yağmurların ardından seller oluştuğunu ve vatandaşların su birikintilerinin fotoğraflarını çekip sosyal medyada yayınladığını söyledi. Bu eleştirileri üstüne almadığını belirten Fellahoğlu, yine de oluşan manzaralar adına vatandaşlardan özür dilediğini hatırlattı.

“BORÇLARDA BÜYÜME YOK”
Çalışanların sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımları hakkında da konuşan Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Kadri Fellahoğlu, çalışanların 415 kişiden 1000 küsur kişiye çıkartıldığını ve bu kadar insanın maaş ve sosyal yatırımlarının nasıl ödeneceğinin düşünülmeden işe alındıklarını belirtti. Bu yatırımların belediyenin öz kaynaklarından yapılacağını ifade eden Fellahoğlu, yapılandırma yoluna gidileceğini açıkladı. Belediyenin borçlarında bir büyüme yaşanmadığını aksine borçların azaldığını anlatan Fellahoğlu, maaşlar dışında aylık giderlerinin 160 bin TL’yi aşmadığına dikkat çekti.

“BİZ GÖZ BOYAMIYORUZ”
Yapılan bir takım yanlışların da olduğuna değinen Fellahoğlu, yanlışların masaya yatırılıp değerlendirildiğini söyledi. Göz boyama siyasetinden uzak durduklarını dile getiren Fellahoğlu, “Göz boyayıp seçim kazanmaktansa tutumlu siyaset izleyip kaybetmeyi tercih ederim” dedi. Emekli olanların ikramiyelerini ödeyemez durumda olduklarına dikkat çeken Fellahoğlu, 2 yıl önce hayatını kaybeden bir LTB çalışanının kıdem tazminatını dahi ödeyemediklerini ve bunun da kendi vicdanını rahatsız ettiğini vurguladı. Belediyeyi bu hallere düşürenlerin utanması gerektiğinin üzerinde duran Fellahoğlu, ayakları üzerinde duracak bir belediye yaratacaklarını da yineledi.

“HERKES BEDEL ÖDEYECEK”
Ayakları üzerinde durabilen bir belediye yaratmak için başka kendisi olmak üzere herkesin bedel ödemesi gerektiğini kaydeden Fellahoğlu, “Herkes bir bedel ödeyecek ki yine aynı durumlara düşülmesin” dedi. Kendisinde siyasi hırs olmadığını da kaydeden Fellahoğlu, 1 yıllık süreye bakıldığı zaman inanılmaz işler başardıklarını ve kendisini de başarılı olarak gördüğünü sözlerine ekledi.