Başkan Oktay Kayalp ve ekibi okulları gezdi

Gazimağusa Belediye Başkanı ve CTP-BG Gazimağusa Belediye Başkan adayı Oktay Kayalp ve 16 belediye meclis üyesi adayı, 2014 Yerel Seçim propaganda süreci kapsamında sürdürdüğü ziyaretlerde bugün okulları gezerek öğretmenlerle görüştü.

Maraş Bölgesi’ndeki Şehit Zeki Salih İlkokulu ve Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi’ni ziyaret eden adaylar daha sonra Sigortalar, İhtiyat Sandığı ve Çalışma Dairesi’nin bulunduğu binayı gezdi. Adaylar ziyaretlerde vatandaşlarla sohbet ederek, Gazimağusa’nın son 4 yılda gerçekleştirdiği projeleri içeren broşürler dağıttı.

KAYALP: EN ÇOK YATIRIM SON 4 YILDA YAPILDI
Ziyaretlerde konuşan Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, insanların yaşam kalitelerini yükselten ve sürekli bir ilerleme kaydettikleri belediyecilik anlayışına bundan sonra da devam edeceklerini, son 4 yılda hem rakamsal hem de fiziki olarak Gazimağusa’ya en çok yatırımın yapıldığı dönem olduğunu söyledi. Gazimağusa Belediyesi’nin her zaman ilkleri gerçekleştirdiğini, İkinci Bahar Yaşam Kulübü ile 65 yaş üzerine hizmet projesi ve MAGEM ile gençlere hizmet projesinin ilkler arasında olduğunu, son olarak da Mağusa Kadın Merkezi’ni belediyecilik tarihinde bir ilk olarak hayata geçirdiklerini söyledi.

BARINAK SAYESİNDE KÖPEKLER SOKAĞA ATILMAYACAK!
Yeni dönem için seçim bildirgesinde yine yeniliklerin olacağını ifade eden Kayalp, yeni dönemde Maraş’ın kanalizasyon altyapısının yapılacağı bilgisini verdi. Köpek barınağının yapımının devam ettiğini, özellikle öğrencilerin köpekleri alıp belli bir süre besledikten sonra sokağa atamayacağı bütünlüklü bir sistemin kurulacağını belirten Kayalp, trafiğin rahatlatılması için de belediyenin yaptığı yeni hastane arkasındaki yolun çift şerit yapılacağını, ayrıca karayollarına eski Lefkoşa yolunun hastaneye dönen kavşak noktasını da içerecek şekilde çift şerit yapılmasını önerdiklerini söyledi.