Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) kuruluşlarının 56. yıldönümünde CTP-BG’yi ziyaret ederek Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu ile görüştü.


Ziyarette konuşan KTAMS Genel Başkanı Ahmet Kaptan kısa süre içerisinde kendilerine randevu vererek görüşen CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’na teşekkür etti. KTAMS olarak 56 yıldır emek mücadelesi içerisinde Kıbrıslı Türklerin daha huzurlu bir ortamda mutlu bir kimlikle yaşamaları için mücadele ettiklerini belirten Kaptan, “Maalesef Kıbrıs Türkü bugünlerde tarihinin en zor günlerini yaşamaktadır” dedi. 56. kuruluş yıldönümlerini bir araç olarak kullanarak ülke gündemi konusunda görüş alışverişinde bulunmak amacıyla CTP-BG’yi ziyaret ettiklerini vurgulayan Kaptan, ülkenin çok zor günlerden geçtiğini ifade etti.

KAPTAN: UBP’NİN DERDİ MAHKEME KORİDORLARINDA İKTİDAR MÜCADELESİ

Ülkede kontrolsüz nüfus akışının devam ettiğini söyleyen Kaptan, hayat pahalılığının arttığına dikkat çekerek özel sektör ve kamu çalışanlarının maaşlarına üç yıldır herhangi bir artışın yapılmadığını hatırlattı. Kaptan, “Son günlerde Lefkoşa’da yaşanan sorunlar neticesinde Lefkoşa’nın koktuğu söyleniyor oysa Lefkoşa değil sistem kokuyor” dedi. Ülkede yaşanan sorunlar karşısında hükümetin duyarsızlığının devam etmekte olduğunu belirten Kaptan, hükümetin başında olan kişilerin mahkeme koridorlarında iktidar mücadelesi vermekten halkın yaşadığı sorunları ile ilgilenemediklerini ifade etti.

YORGANCIOĞLU: HÜKÜMET BECERİKSİZ

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ise ziyarette yaptığı konuşmada 56 yıl içerisinde sendikanın çok büyük ve başarılı bir mücadele sürdürdüğünün altını çizerek başarılarının devamını diledi. Hükümet edenlerin halkın sorunlarıyla ilgilenmek yerine kendi kazanımlarını güçlendirmek için mücadele verdiğini söyleyen Yorgancıoğlu, “O kadar beceriksizdirler ki kendi parti içi iktidar mücadelelerini bile mahkeme koridorlarına düşürdüler” dedi. Kendi parti içi sorunlarını çözemeyerek mahkeme yollarına düşenlerden, halkın sorunlarını çözmesini beklemenin ölüden gözyaşı beklemekle eşdeğer olduğunu söyleyen Yorgancıoğlu, “UBP’nin halka dair bir gailesi olmadığını çok iyi biliyoruz” dedi.

SUÇLULAR HESAP VERECEK

Lefkoşa özelinde ama ülke genelinde yerel yönetimler alanında ciddi sıkıntılar yaşandığına değinen Yorgancıoğlu, “Esas mesele ülke kaynaklarını ve değerlerini çarçur edenlerin hesap vermesidir” dedi. Artık yapanın yanına kalmadığı bir düzenin sağlanması gerektiğini vurgulayan Yorgancıoğlu, belediyeleri ve ülkeyi iflasa sürükleyenlerin yargılanarak cezalarını çekmesi gerektiğini ve bunun için parti olarak her türlü mücadeleyi vereceklerini belirtti. LTB’nin bugüne gelmesindeki en büyük nedenlerinden birinin dönemin başbakanının, belediye meclis kararı olmadan belediyeye 10 milyon sterlin borçlanmayı yaptırması olduğunu söyleyen Yorgancıoğlu, bunlara yol açanların ve denetlemeyen sorumlularının yargı önüne çıkarılması gerektiğini yineledi.