Yeniden yakınlaşma için yeni bir adım

 CTP  Gençlik Örgütü,  referandum sonrasında sekteye uğrayan Kıbrıslı Rum EDON ile olan ilişkilerini yeniden başlattı

 

CTP  Gençlik Örgütü, referandum sonrasında sekteye uğrayan Kıbrıslı Rum EDON ile olan ilişkilerini geçtiğimiz gün Güney Lefkoşa’daki EDON Genel Merkezi’ne yaptığı ziyaretle yeniden başlattı. CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Erbay Akansoy ve CTP Gençlik Örgütü MYK üyeleri ile Edon Genel Sekreteri Christos Christofides ve EDON Merkez kurulu, Güney Kıbrıs’taki seçimlerin ardından bir araya geldi.

Kıbrıs Rum kesiminde gerçekleşen Başkanlık seçimleri ve Kıbrıs sorununda gelinen son aşamanın değerlendirildiği toplantı, yeniden yakınlaşma adına atılan önemli bir adım olarak nitelendirildi.

Toplantı sonrasında CTP Basın Bürosu aracılığıyla açıklama yapan CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Erbay Akansoy, Kıbrıs’ta kalıcı bir çözüme ulaşılabilmesi için iki toplumlu çalışmaların yararına değinerek, her zeminde karşılıklı diyalogun sorunların aşılabilmesinde en etkili yöntem olacağını söyledi. Akansoy, referandum sürecinde olduğu gibi yurduna ve geleceğine sahip çıkma arzusuyla dolu CTP’li gençlerin, çözüm sürecine katkıda bulunabilmek adına yürütülen çalışmalarda sorumlu ve duyarlı bir tavır içinde olduklarını sözlerine ekledi.