Aziz Kaya: Gemikonağı ve Yedidalga harabe olmaktan kurtarılacak

CTP Lefke Belediye Başkan Adayı Aziz Kaya ve beraberindeki CTP heyeti, Gemikonağı, Denizli ve Yedidalga’yı ziyaret ederek yurttaşlarla görüştü. CTP Güzelyurt İlçe Başkanı Doğan Şahali başkanlığındaki heyette Lefke Belediye Başkan adayı Aziz Kaya, CTP Güzelyurt Milletvekilleri Armağan Candan ile Hüseyin Erçal ve CTP Lefke Bucak Başkanı Vehit Nekipzade da hazır bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar’ın da davetli olarak katıldığı ziyarette yurttaşlar özellikle Aziz Kaya’ya büyük ilgi gösterildi. Yörenin yıllardır belediye hizmetlerinden mahrum kaldığını, etrafta sürekli olarak çevre kirliliği yaşandığını, deniz kenarında olunmasına rağmen, denizden hiçbir şekilde yararlanılmadığını ifade eden yurttaşlar “Artık bize doğru dürüst hizmet verecek bir Belediye Başkanı İstiyoruz” dediler.

CTP Lefke Belediye Başkan adayı Aziz Kaya ise yaptığı sohbetlerde Gemikonağı, Denizli ve Yedidalga’nın ihmal ve bakımsızlıktan döküldüğünün farkında olduğunu belirterek yurttaşlardan destek istedi. Seçilmesi halinde Gemikonağı, Denizli ve Yedidalga’yı içine düşürüldüğü bakımsızlıktan kurtaracağız ve yörenin daha yaşanır bir hale getirileceğini ifade etti.