Gazetecileri kapı dışarı etmek etik değerlerden ve demokrasiden bihaber olmaktır!

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Gazeteci Serhat İncirli’nin bugün Cumhurbaşkanlığı binasına alınmamasıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklama şu şekilde:

Basın Açıklaması

Gazetecileri kapı dışarı etmek etik değerlerden ve demokrasiden bihaber olmaktır!

Türkiye Cumhuriyeti’nde geçekleştirilen seçimlerin ardından ilk ziyaretini Kuzey Kıbrıs’a gerçekleştirilen Türkiye Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın temaslarını takip etmek üzere Cumhurbaşkanlığı’nın gazetecilere açık duyuru yaparak akreditasyon başvurusu alması ve akredite olan gazetecilerin de bu temasları izlemek amacıyla Cumhurbaşkanlığı’na gitmesi sonrasında, gazeteci Sn. Serhat İncirli, bugüne kadar hiç yaşanmamış bir biçimde Cumhurbaşkanlığı binasından dışarıya çıkarılmıştır.
Cumhurbaşkanlığı binasına girdiğinden beridir çiğnemediği etik ve demokratik değer kalmayan Ersin Tatar’ın bu toplumun değerlerine son saldırısı ise gazetecileri kapı dışarı etmek olmuştur. Bu tavır açıkça acizlik ve kendini bilmezliktir. Etik değerlerden ve demokrasiden bihaber olmaktır. Bunun izah edilebilir yanı yoktur.
Tatar’ı bir an önce Kıbrıs Türk halkına yapmış olduğu saygısızlıkları durdurmaya ve mümkün olduğunca erken bir vakitte Cumhurbaşkanlığı binasından ayrılmaya davet ederiz.
Gazeteci Sn. Serhat İncirli’nin ve özgür basının yanında olduğumuzu bildiririz.

Cumhuriyetçi Türk Partisi
12.06.2023