Bu minikler hepimize örnek olsun

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman ve beraberindeki heyet, Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu’nu ziyaret ederek çocuk fitness takımının gösterilerini izledi ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Erhürman’a ziyaretinde MYK üyesi Ali Karavezirler, Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve Kadın Örgütü temsilcileri eşlik etti. Erhürman, Federasyon Başkanı Ali Dahlameroğlu ve eğitmen Neval Çelebioğlu Akgürgen’le görüştü ve çocukların katıldığı uluslararası yarışmalar hakkında da bilgi aldı.

ERHÜRMAN: BU İŞLER SARAYÖNÜ’NDE OTURUP ŞİKAYET ETMEKLE OLMUYOR
Ziyarette, bu ekibi ilk kez Dikmen Festivali’nde izleme fırsatı bulduğunu ve çok etkilendiğini, o nedenle çalışmaları yerinde görmek istediğini belirten Erhürman, başarılı çocuklarımızla yeniden buluşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Çok küçük yaşta, Türkiye, Balkan ve Dünya şampiyonlukları elde etme başarısı gösteren çocuklardan oluşan ekibin bazı uluslararası yarışmalarda Türkiye Cumhuriyeti, bazı uluslararası yarışmalarda ise KKTC adına yer aldığını öğrendiklerini, bu alanda sağlanan bu olanakların diğer federasyonlar açısından da kullanılabilir olup olmadığını araştıracaklarını belirten Erhürman sözlerine şöyle devam etti: “Federasyonun ve çocuklarımızın başarıları bize iki konuda ciddi örnek sunuyor. Birincisi sporcularımızın uluslararası müsabakalara katılmaları konusunda denememiz gereken yöntemlerin sanıldığından çok daha fazla olduğudur. Bu işler Sarayönü’nde oturup şikayet etmekle ve birbirimize propaganda yapmakla olmuyor. Kararlılık, çalışma ve ısrarlı bir biçimde uluslararası ilişkiler olanaklarını zorlamayı gerektiriyor. İkincisi ve daha önemlisi bize durmadan ‘siz yapamazsınız’ hatta ‘biz yapamayız’ diyenlere ‘çalışırız ve yaparız’ı göstermenin değeridir. Bu minicik çocuklarımız birçok alanda özgüven kaybına uğramış olan halkımıza, ‘çalışırız ve yaparız’ı en güzel şekilde gösteriyorlar. Onlarla gurur duyuyorum. Onların bu seviyeye ulaşmaları konusunda büyük emeği ve öz verisi olan öğretmenleri Neval Çelebi Akgürgen’i yürekten kutluyorum”.

DAHLAMEROĞLU: BÜYÜK BAŞARILAR KAZANDIK
2012 yılında Antalya’da bir yarışmaya katıldıklarını ve bu yarışmada sadece bir dördüncülükle yetindiklerini, bunun tecrübesizlikten kaynaklandığını belirten Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Ali Dahlameroğlu, bu yarışmanın ardından Sırbistan’ın Noviset kentinde Dünya Şampiyonasına gittiklerini ve orada açılan hakemlik kursuna katılan Neval Çelebioğlu Akgürgen’in uluslararası hakem olma hakkını kazandığını vurguladı. Bunun çok büyük fırsat olduğunu dile getiren Dahlameroğlu, Türkiye’de uluslararası fitness hakeminin bulunmadığını, Neval Çelebioğlu Akgürgen’in ise Macaristan’da düzenlenen Avrupa Şampiyonasında uluslararası hakem olarak görev aldığını anımsattı. Nisan ayında Adana’da yapılan 10 kategorili yarışmada tam 9 şampiyonluk elde ettiklerinin altını çizen Dahlameroğlu, Haziran ayında da Sırbistan’ın Noviset kentinde katıldıkları Dünya Şampiyonasında iki tane altın madalya kazandıklarını belirtti.

“ÜLKE OLARAK BAŞARIYA İNANCIMIZI YİTİRDİK”
Kıbrıslı Türklerin önlerindeki engellerin kalkması halinde birçok başarıya imza atabileceğini ifade eden Ali Dahlameroğlu, ülke olarak başarıya olan inancın yitirildiğini kaydetti. “Bizim insanımız başarılı olamaz dünyaya açılamaz” tarzında önyargıların oluştuğunu söyleyen Dahlameroğlu, bu düşüncelerden kurtulmak ve başarıya inanmak gerektiğinin altını çizdi.