Alayköy enerjisini yükseltti: Aydınlık bir Kıbrıs için Sibel Siber Saray’a!

CTP-BG Alayköy Ocak Örgütü, dün akşam Meclis Başkanı ve CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber onuruna eğlence düzenledi. CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber’in salona girdiğini gören Alayköylüler, coşkulu bir karşılama gerçekleştirdi. Siber’e girişte çiçek takdim eden partililer, çalıp söyledikleri şarkılarla gece boyu eğlendiler. Türküler söyleyen gençlere eşlik eden Sibel Siber’in Kıbrıs’ın aydınlık yüzü olduğunu söyleyenler cumhurbaşkanlığı seçimlerinde son sözü kadınlar ve gençlerin söyleyeceğine dikkat çekti. Kadınlar ve gençler sık sık ‘Sibel Siber Saray’a’ şeklinde slogan attı. Seçimlere bir hafta kala bir araya gelen partililer moral depoladı.

Yoğun katılımın olduğu geceye CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Kutlay Erk, Alayköy Belediye Başkanı Hulusi Manisoy, Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Gulle, Maliye Bakanı Zeren Mungan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar, Lefkoşa milletvekili Tufan Erhürman, Kadın Örgütü Lefkoşa İlçe Başkanı Nazife Göçer ve çok sayıda Alayköylü destekçi katıldı. Etkinlikte Yorgancıoğlu ve Siber birer konuşma gerçekleştirdi.

SİBER: BU KADER HEPİMİZİN!
Meclis Başkanı ve CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber yaptığı konuşmada 19 Nisan’da bir kader seçimine gideceklerini ve bu kaderin herkesin kaderi olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ne derecede önemli olduğunun altını çizen Siber, hak, adalet, güvenin tesisi için, toplumu ileriye taşıyacak kararları almak için ezberlenmiş, dünyadan kopuk, vizyonsuz liderliğin değiştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Eski anlayışı, köhne zihniyeti, kucaklayıcı olmayan liderliği 19 Nisan’da götürmek için çalıştıklarını belirten Siber, “Ekip ruhuyla çalışan, deneyimli kadrolarıyla çözüme odaklanan, yaşam kalitesini yükseğe çekmek için gaile çeken bir anlayış getireceğiz. İrade ve güç bizde. Bunları birleştirerek ilerlemeliyiz” dedi.

YORGANCIOĞLU: ÇEŞİTLİ DEDİKODULAR PİYASAYA SÜRÜLÜYOR
CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ise son günlerde CTP’ye zarar verebilmek için gerek sağ partilerden gerekse sol partilerden kaynaklanan çeşitli dedikoduların piyasada dolaştığını söyledi. Bu dedikodulara fırsat verilmemesi gerektiğinin altını çizen Yorgancıoğlu, geri kalan dokuz günde Kıbrıs Türk halkının geleceğini garanti altına almak için herkesin Dr. Sibel Siber’e oy talep etmesi gerektiğine işaret etti. Yorgancıoğlu seçimleri kazanmaları halinde hükümet ve cumhurbaşkanlığının uyum için çalışarak halk yararına yapılan işlerin tabii ki artacağını dile getirdi.