CTP Büyük Kurultayı’nı gerçekleştiriyor!

Cumhuriyetçi Türk Partisi, 26 Olağan Kurultayı’nı 12-13 Kasım günlerinde gerçekleştiriyor.
“Yine birlikte yeni CTP” sloganıyla gerçekleştirilecek olan Büyük Kurultay, 12 Kasım Cumartesi günü saat 18.00’de yurt içi ve yurt dışından gelen konuklara Bedesten’de verilecek resepsiyonla başlayacak.
13 Kasım Pazar günü ise parti meclisi ve genel başkan seçimi için CTP 26. Olağan Kurultayı’nı gerçekleştirecek. Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda saat 10.00’da başlaması planlanan kurultay, 09.00-11.00 saatleri arasında sürecek olan 15 Kasım tören provaları nedeniyle bir saat gecikmeli başlayacak.

11.00’da açılış ve saygı duruşuyla başlayacak olan Büyük Kurultay, Kurultay Başkanlık Divanı’nın oluşturulmasıyla devam edecek. Daha sonra Genel Başkan Mehmet Ali Talat’ın konuşma yapacağı kurultayda geçmiş döneme ait faaliyet raporu ve mali raporlar okunacak. Mali raporun aklanmasının ardından genel başkanlığa tek aday olan Tufan Erhürman konuşmasını gerçekleştirecek. Erhürman’ın konuşmasını tamamlamasının ardından genel başkan, parti meclisi ve yüksek disiplin kurulunu seçmek üzere üyelerin oy kullanma işlemi başlayacak. Ülkede ilk kez uygulanan elektronik seçim sistemi ile yapılacak oylama saat 15.00’da başlayacak. Yirmi elektronik kabinin kurulacağı kurultayda oy verme işleminin saat 21.00’da son bulması bekleniyor. Parti Meclisi’ne girmeye hak kazanan 75 kişinin belirlenmesinden sonra ise dilek ve temenniler bölümü tamamlanarak kurultay sona erecek.