İlklerin şehri Mağusa yıldızlarla buluştu

Gazimağusa Belediye Başkanı ve CTP-BG Gazimağusa Belediye Başkan adayı Oktay Kayalp, Gazimağusa’nın Maraş bölgesinde belediyenin son dönemde inşa ettiği devasa tesis MAGEM MARAŞ’ta düzenlediği resepsiyonla ekibini tanıtarak projelerini anlattı. Gazimağusa Belediyesi Meclis üyesi 16 adayın özgeçmişlerinin okunarak tanıtımının yapıldığı gecede etkinliğe katılan yoğun kalabalığın alkışlarıyla halkın önüne çıkan Oktay Kayalp, Gazimağusa’yı Avrupalı ve dünyalı kent yapma sözü verdi.

Etkinlikte, Genel Başkan ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ve Gazimağusa İlçe Başkanı Erkut Şahali konuşma yaptı. Partinin bölge milletvekillerinin de yer aldığı tanıtım etkinliğine kalabalık izleyici topluluğu katıldı.
YORGANCIOĞLU: 29 HAZİRAN’DAN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
CTP-BG olarak halkın en iyi belediyecilik hizmeti alması için sürekli çalıştıklarını, yerel yönetimlerin Avrupalı hizmet vermesi için gerekli tedbirleri aldıklarını ifade eden Başbakan Yorgancıoğlu, diğer belediyeler ile CTP’li belediyeler arasında önemli bir fark olduğunu belirtti. Bu farkın bir tesadüf olmadığını vurgulayan Başbakan Yorgancıoğlu, CTP’nin çalışkan ve kalbi hizmet aşkı dolu insanlardan oluştuğunu söyledi. CTP’nin yönetim becerisinin ortada olduğunu vurgulayan Yorgancıoğlu, Mağusa’nın zaten bir yıldız olduğunu söyledi. Daha yapacak çok işleri olduğunu kaydeden Yorgancıoğlu, 29 Haziran’dan da CTP’nin zaferle çıkacağını, belediyeciliğin hizmet işi olduğunu hizmetin de CTP’nin işi olduğunu ifade etti.

ŞAHALİ: İLKLERİN ŞEHRİ MAĞUSA…
CTP-BG Gazimağusa İlçe Başkanı Erkut Şahali de yaptığı konuşmada geleceğe emin adımlarla ilerleyen Gazimağusalı’nın dünya standartlarında yaşama ayrıcalığına sahip olduğunu, 20 yıl önce çalışanların haklarını alamadığı, çeklerini marketlerin kabul etmediği belediyenin bugün köyden kente dönüştüğünü ve dünyanın saygın kenti olma yolunda yürüdüğünü söyledi. Yıldızlı belediyeciliği önce Mağusalı’nın yaşadığını ve ilklerin şehri olduğunu ifade eden Şahali, Mağusa’nın her noktasının eşit hizmet aldığını, bu başarının Mağusalı’nın başarısı olduğunu söyledi. Şahali, Mağusalı’nın kendini ifade edemeyen ve hangi siyasi tarafta olduğunu kestiremeyenlere belediyeyi teslim etmeyeceklerini söyledi.

KAYALP: YENİ DÖNEMDE MAĞUSA’YI DENİZE AÇACAĞIZ
Gazimağusa Belediye Başkanı ve CTP-BG Gazimağusa Belediye Başkan adayı Oktay Kayalp ise son 40 yılda Maraş’a yapılan en büyük tesiste olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek başladığı konuşmasında, son 20 yılda Gazimağusa’nın ulaştığı başarı düzeyinde görev alan tüm meclis üyelerine ve bu eserin en büyük yaratıcısı olan belediye çalışanlarına teşekkür etti. Katılımcı bir anlayışla akademisyenler ve sivil toplum örgütü yöneticileriyle yaptıkları çalışmalar sonucunda önümüzdeki 4 yıl için projelerini belirlediklerini ve büyük hedefleri olduğunu ifade eden Kayalp, denizle buluşan, altyapısı tamamlanmış, yemyeşil bir Mağusa için genç ve dinamik bir ekiple yola devam edeceklerini söyledi. Serbest Liman’dan Glapsides’e gidecek kordon boyu projesiyle denize açılımı sağlanacağını, bu konuda yeni dönemde önemli bir görev üsteleneceklerini, denizle ilgili diğer projeyle ise yat limanını düzenleyerek hem turizme hem Mağusa’ya kazandıracaklarını, 16 kilometrelik sahil şeridinin 8 kilometresini sivile açarak Mağusa’yı denizle buluşturma hedefine tam olarak ulaşacaklarını kaydetti.

YEŞİL MAĞUSA İÇİN HER YIL 10 BİN AĞAÇ
Gazimağusa’nın yemyeşil bir kent olması için her yıl 10 bin ağaç dikeceklerini, Dumlupınar, Tuzla ve Döveç Düğün Salonu yanındaki büyük alanları rekreasyon alanı olarak düzenleyeceklerini ve hemen hayata geçireceklerini söyleyen Kayalp, Çanakkale Göleti’ni de düzenleyerek Mağusalı’nın piknik yapabileceği ve nefes alabileceği bir alan yaratacaklarını söyledi. Yeni dönemde altyapı projelerinin devam edeceğini, Larnaka Yolu’ndan Derinya’ya kadar kanalizasyon altyapısını tamamlayacaklarını ve bir daha kazılmamak üzere her sokağı asfaltlayacağını söyleyen Kayalp, kentin bütününde altyapıda çağdaş düzeye ulaşılacağını belirtti. Kayalp, Salamis Yolu ile Eşref Bitlis Caddesi’nin düzenlenerek trafikte yeni açılımlar sağlayacaklarını ifade etti.

BELEDİYECİLİĞİN ONURUYUZ
“Gazimağusa Belediyesi kültürel ve sosyal alanda Kıbrıs Türk belediyeciliğinin onurudur” diyen Kayalp, “Bu alanda ne üretildiyse Mağusa’da üretildi ve yayıldı. Kaliteyi yükselterek devam edeceğiz. Suriçi’ne ekonomik katkı sağlama ve kültürel mirası gelecek nesillere taşınması için önemli bir aktivite merkezi daha yapılacak” dedi. Magem Maraş Tesisi’nin yanına spor aktivite merkezi ve bölge gençliğine hizmet verecek kapalı spor salonu yapacağını ifade eden Kayalp, ayrıca yaşlılar, gençler ve kadınlara hizmet veren oluşumları hayata geçiren belediyenin yeni ve çok anlamlı bir ilke daha imza atarak Engelsiz Yaşam Kulübü de kuracağını söyledi. Kayalp, 29 Haziran’dan sonra çıtayı daha da yükselterek, denizle buluşan, altyapısı tamamlanmış, yemyeşil Mağusa’ya hep birlikte ulaşacaklarını, Gazimağusa’yı Avrupa ve dünya kenti yapmak için göreve hazır olduklarını söyledi.