Fellahoğlu BES ile görüştü: Sorunları birlikte çözmeye devam edeceğiz!

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ve belediye meclis üyesi adayları, Belediye Emekçileri Sendikası’nı (BES) ziyaret ettiler. Görev yaptığı 11 ayda birçok sorunu çözdüklerini söyleyen Fellahoğlu, “Önce insan deriz. Sorunları hep birlikte çözmeye devam edeceğiz” dedi.

CTP-BG Heyeti, Savaş Bozat başkanlığındaki BES Yönetim Kurulu tarafından sıcak karşılandı. İki heyetin tanışması sonrasında bilgilendirme toplantısı şeklinde devam eden ziyarette konuşan LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, özellikle personele yönelik yapılan icraatları anlattı.

FELLAHOĞLU: GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRECEĞİZ
Sendikanın 2012 yılından önce ve sonra elde ettiği hakları verdiklerine dikkat çeken LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, “3, 5 ve hatta 7 yıl geçici olarak çalışan, çöplerimizi toplayıp, yollarımızı süpüren gerçek işçileri kadroladık. LTB çalışanının iki ay geriye dönük maaşı ve 13’üncü maaşını ödedik. Üstelik bunları yaparken yeni bir banka borcuna gitmedik” dedi. Kendileri için tüm LTB çalışanlarının ayni olduğunu da söyleyen Fellahoğlu, “LTB’nin şeref, onur ve hassasiyetini geri kazandıracağız. Geride bıraktığımız bir yıl içerisinde yaptıklarımız, dört yılda yapacaklarımızın garantisidir. Bizim için önce insan gelir. Lefkoşa’nın çözümü bekleyen sorunları vardır. Güçlerimizi birleştirip, bu sorunları da hep birlikte çözmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

BOZAT: İDARE YAPILANMA SORUNLARI ÇÖZECEK
Geçmişte yapılan toplu iş sözleşmelerinde muhatap bulamadıklarını ancak bugün bulduklarını belirten BES Başkanı Savaş Bozalp ise “LTB bütçesine katkı koyan herkese teşekkür ederiz. İdari yapılanma olursa, sorunlar büyük ölçüde çözülmüş olacak. LTB, 2006 yılından önceki konumuna kavuşturulmalıdır. Geride bırakılan 14 ayda bazı temeller atılmıştır. Önümüzdeki dönemde sorunları el birliği ile çözeceğimize inanıyoruz” dedi ve CTP-BG Lefkoşa Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ile LTB meclis üyesi adaylarına başarı dileklerinde bulundu.