Yaptığı birçok yasa Anayasa Mahkemesi’nden dönen, birçok ihalesi şaibeli olan, halkın tüm karşı çıkmalarına rağmen çevresel ve parasal anlamda kirli yatırımlarda ısrar eden ve bir hafta sonra başlayacak olan yeni öğretim yılına bin bir sorunla girmeye hazırlanan UBP Hükümeti, hepimizle dalga geçmeye devam etmektedir.

Halkın alım gücünü zayıflatan ve esnafın kepenk kapatmasını ekonominin gelişmesi olarak yorumlayan UBP’li yöneticiler, parti içi hesaplardan başka hiçbir şey düşünmediklerini yaptıkları kongrelerde de ortaya koymaktadır.
Kurultaya kitlenmiş olan Başbakan İrsen Küçük ve partisi, devletin tüm olanaklarını yandaş toplamak adına kullanmakta, delege avı peşinde koşarak arsa dağıtmakta, istihdam sözleri vermektedir. Hatta maddi durumu kötü olan partililerin elektrik faturalarını dahi ödeyerek kitle kuyrukçuları yaratmakta, açlıkla terbiye etmeye çalıştıkları insanları 3-5 kuruşa satın almaya çalışmaktadır.
Kıbrıs Türk Halkına reva görülen bu kokuşmuş siyaset anlayışı ile iktidar koltuklarını işgal eden UBP Hükümeti, göbekten bağlı olduğu cenahları mutlu etmek adına halkıyla savaşmakta, hiçbir şekilde şikayetlere ve önerilere kulak asmamaktadır. UBP’li adayların kongre kürsülerinden birbirlerini suçlarken öğrendiğimiz gibi insanlar işleriyle tehdit edilmekte ve bir UBP klasiği olan korku cumhuriyetleri yaratılarak hükümranlık sürdürülmektedir.
Bilindiği gibi açlık sınırın altında yaşamaya mahkum edilen ve yaşam standartları giderek düşen bu halka ihaneti vicdansızca sürdüren UBP’ye karşı üç muhalefet partisi, birlikte hareket etme kararı almış, erken seçimi zorlama dahil, tüm mekanizmaları çalıştırarak hükümetin icraatlarına son vermek için yeni bir yola girmiş bulunmaktayız. O koltukları, gerçek sahipleri olan Kıbrıs Türk Halkına teslim edene kadar mücadelesini sürdürecek olan CTP-BG adına, UBP’yi ‘hodri meydan’ açıklamasındaki samimiyetini ispatlaması için yarından tezi yok hükümetten istifa edip, seçim meydanında buluşmaya davet ederiz. UBP bu kararı ne kadar erken alırsa halkımız da UBP’nin elinde o kadar erken kurtulacaktır.
 
Özkan Yorgancıoğlu
Genel Başkan
11.09.2012