CTP Girne İlçe Meclisi, ‘Son Siyasi Gelişmeler’ gündemi ile dün (10 Eylül) geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Asım Akansoy, MYK Üyeleri Ahmet Barçın, Erkut Şahali, Salih İzbul, İlçe Başkanı Erkan Eminağa, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Meclisi Üyeleri katıldı. Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa, “UBP yarattığı politik ahlaksızlık ve iş bilmezlik ile tamamen kendi bireysel çıkarları doğrultusunda ülkeyi kaosa sürüklemeye devam ediyor” diyerek başladığı konuşmasında ülkenin tüm değerlerini yerle bir eden UBP zihniyetini, yaşanan kaosun tek sorumlusu olarak gösterdi. Eminağa, CTP’nin toplumun umudu olduğunu, bundan sonraki süreçte de hep birlikte, el ele yola devam edileceğini söyledi.
YORGANCIOĞLU: TEK AMAÇ KİŞİSEL ÇIKARLAR
Şu anki UBP Hükümeti’nin gelmiş geçmiş hükümetler arasında en kötüsü olma şerefine nail olduğunu belirten Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu da tüm kesimlerin kaos içerisinde olmasının nedeni olarak UBP’yi suçladı. Yorgancıoğlu, “Geçmişten beri UBP geleneği olan, ‘ekmeği silah yapıp, insanların anlına dayama’ artık sadece kendilerinden olmayanlara değil kendi içlerinde de birbirlerine yaptıkları bir ahlaksızlık halini almıştır. Çünkü UBP yöneticileri için tek amaç kişisel çıkarlar ve kazanımlardır” dedi.
Kurultay sürecinde UBP’de neler yaşandığını halkın çok iyi gördüğünü belirten Yorgancıoğlu, “Nasıl ki seçim zamanlarında halka yalan ve içi boş vaatler veriyorlarsa, şimdi bu alışkanlıklarını kendi içlerinde çıkar elde etmek için yapmaktadırlar” dedi. Kim seçilirse seçilsin hiçbir değişiklik ve farklılık olmayacağını ifade eden Yorgancıoğlu, UBP içerisindeki kavganın, kim daha fazla menfaat ve kazanç sağlayacak kavgası olduğunu belirtti.
HALKIMIZI UBP’DEN KURTARACAĞIZ
Kıbrıs Türk Halkının sıkıntılarını, dertleri bir kenara bırakan UBP’nin yegane gündeminin kurultay olduğunu yineleyen Yorgancıoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yarattıkları kaosun üzerini kapatmak ve ayıplarını örtmek için ülke gündemini değiştirmek adına her türlü entrikayı şuursuzca yapabilmektedirler. Kıbrıs Türk Halkının bunu hakkettiğine inanmıyoruz. Kıbrıs Türk Halkını UBP’nin iş bilmez ve kötü yönetiminden kurtarmak CTP olarak bizim birincil görevimiz. Kıbrıs Türk Halkını UBP’nin elinden kurtarmak için bir dizi çalışma ve işbirlikleri yapmak için harekete geçtik, bu bağlamda gelinecek süreçte her zamanki gibi parti bütünlüğümüzü koruyarak, dayanışarak ve çok çalışarak yolumuza devam edeceğiz.”
Yorgancıoğlu’nun konuşmasının ardından gündem ile ilgili İlçe Meclisi Üyeleri’nin soruları ve süreçle ilgili görüşleri alınarak toplantı sonlandırıldı.