PEMER belgesel gösterimi ve söyleşiler düzenlemeye başladı:  “Bölünmüş Başkentin Hayalet Havaalanı” İskele’de gösterildi

CTP Parti Eğitim Merkezi (PEMER), yapımı ülkemizde gerçekleşen, ülkemiz sanatçılarını, kültürünü ve yaşanmış olayları anlatan belgeselleri bölgelerde gösterime sunmaya başladı. İlk olarak Kanal Sim yapımı olan “Bölünmüş Başkentin Hayalet Havaalanı” isimli belgesel, Gençlik Örgütü İskele İlçesi’nin işbirliği ile İskele AKM’de gösterildi. Halka açık gösterimin ardından belgeselin yönetmeni Kanal Sim Genel Yayın Yönetmeni Sami Özuslu ile belgesel üzerine söyleşi gerçekleştirildi.

Etkinliğe bölgedeki sivil toplum örgütü temsilcileri yanı sıra parti yönetici ve üyeleri de katıldı. Geceye, UBP İskele Gençlik Kolları Başkan ve üyelerinin katılımı da mutluluk vericiydi. Belgeselde Avrupa’nın son bölünmüş başkenti Lefkoşa’da bulunan Lefkoşa Havaalanı’nın tarihçesi, eski fotoğraf ve videolar ile bir zamanlar havaalanında çalışan görevliler ve havaalanını kullanan Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rumlar’ın röportajları yer aldı.
PEMER belgesel gösterimi ve söyleşileri 19 Aralık Çarşamba Mağusa’da, 20 Aralık Perşembe Lefkoşa’da devam edecek.