CTP Kadın Örgütü Genel Başkanı Çelen Özkaynak, imkansızlıklar nedeniyle kapatılan Kadın Sığınma Evi için hükümeti imkanlarını seferber etmeye davet etti. Açıklama şöyle:

Sosyal Riskleri Önleme Vakfı çatısı altında sekiz yıldır faaliyet gösteren Kadın Sığınma Evi’nin kapanmak zorunda bırakılmasından duyduğumuz derin üzüntü ve endişeyi öncelikle belirtmek isteriz. CTP Kadın Örgütü olarak yıllardır zorluklarla ve imkânsızlıklarla tamamen gönüllü olarak yürütülmeye çalışılan Kadın Sığınma Evi’ne olan maddi ve manevi katkılarımız, sığınma evinin faaliyetlerine devam edebilmesi için maalesef yeterli olamamıştır.

Öncelikle devlet ve görevde olan hükümet, halkın güvenliğinin ve sosyal adaletin sağlanamaması sonucunda mağdur olan kadınlarımızın ve çocuklarımızın, hayatlarına yeni bir yön verinceye kadar, sağlıklı beslenebilecekleri, yaşamlarını sürdürebilecekleri bir mekan ve kendilerini güvende hissedecekleri bir ortam yaratılması konusunda sorumludur. Kadın Sığınma Evi sekiz yıldır devletin yapması gereken görevleri ve sorumlukları üstlenmiştir.

Gelinen noktada hükümeti, kendi iç hesaplaşmasını yapmaya ve bugünden itibaren ülkesinde yaşayan her bir bireyin anayasal haklarına sahip çıkarak imkanlarını seferber etmeye çağırırız.

Çelen Özkaynak

CTP Kadın Örgütü Genel Başkanı