Alsancak Belediye Başkanı kazanmak için destek gördüğü çevrelere diyetini mi ödüyor?

CTP Gençlik Örgütü Girne İlçesi, Alsancak’ta yaşanan bazı olaylara dikkat çekmek için açıklama yaptı. Gençler, bölgeden gelen şikayetler üzerine yapmış olduğu açıklamada, “Alsancak Belediye Başkanı kazanmak için destek gördüğü çevrelere diyetini mi ödüyor” sorusunu sordu. Açıklama şöyle:

Geçtiğimiz haftalarda Alsancak’ta belediye olanakları ile gerçekleştirilen canlı ilahi dinletisi etkinliğinde basın mensuplarının etkinliğin gerçekleştiği yere girişinin engellenmesi bölge halkını ve üyelerimizi rahatsız etmiştir. Bizler CTP Gençlik Örgütü Girne İlçesi olarak dini özgürlüklerin engellenmesine ne kadar karşıysak, halkımıza yapılan dini baskılara da o kadar karşıyız.

Canlı ilahi dinletisi, uyuşturucuya dua ile şifa programından sonra, son günlerde Alsancak içerisine takılan merkezi sistem ezan ses yayın alıcısı ve hoparlörler bizlere Belediye Başkanı’nın kazanmak için destek gördüğü çevrelere diyetini mi ödüyor sorusunu sordurtuyor.

CTP Gençlik Örgütü Girne İlçe Yönetim Kurulu olarak kişisel hırsları yüzünden ülkemizde oynanan kirli oyunlara yerel yönetimlerimizi alet eden belediye başkanlarını kınıyoruz ve Adamızın yıllardır çok toplumlu, bütün dillere ve dinlere hoşgörü ile yaklaşan yapısının baskılarla bozulmak istenmesine karşı olduğumuzu bir kez daha haykırıyoruz.

CTP Gençlik Örgütü Girne İlçesi