CTP-BG, yönetilemez duruma gelen Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)’de yaşananlar nedeniyle, “Oyun bitti” diyerek başlattığı eylemlerine dün akşam Hamitköy’de devam etti. Cemal Bulutoğluları’nı ve UBP’yi istifaya çağıran partililer, vatandaşla buluştu, yaşananları protesto etti.

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Asım Akansoy, Lefkoşa İlçe Başkanı Mehmet Ceylanlı, Lefkoşa Milletvekilleri Kadri Fellahoğlu ve Mustafa Yektaoğlu, parti yöneticileri ve çok sayıda sempatizanın katıldığı eylemde Hamitköy kavşağında pankart açılarak, Hamitköy Spor Kulübü’ne kadar yürüyüş düzenlendi. Yürüyüş esnasında UBP Hükümeti’ni ve Cemal Bulutoğluları’nı istifaya çağıran sloganlar atıldı. Coşkulu kalabalık yol üzerinde bulunan ve eyleme destek veren Hamitköy sakinleriyle kucaklaştı.

Eylemde konuşan CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Cemal Bulutoğluları’nın ve UBP zihniyetinin LTB’yi ve ülkeyi batırdığını, Lefkoşa’nın çöp kent haline geldiğini ve insan sağlığını tehdit eden bir ortam yaratıldığını söyleyerek tüm bu yaşananlara dur demek için CTP’nin yollara düştüğünü belirtti. Yorgancıoğlu, “Ülkeyi, UBP zihniyetinden kurtarana dek sokaklarda olup, eylemler yapmaya devam edeceğiz” dedi.