Baraka Kültür Merkezi’ne karşı yapılan saldırını kabul edilemez. Ülkemizde, varoluş mücadelesinde ve demokratik yaşamda önemli bir rolü bulunan Baraka Kültür Merkezi’ne yapılan bu çirkin saldırıyı bizlere ve Kıbrıs’ta bulunan tüm ilerici gençlere yapılan bir saldırı olarak nitelendirmekteyiz.

Ülkemizin içinde bulunduğu kaos halinde ve hükümetin insanını umursamadığı bir ortamda, Kıbrıs Türk Toplumunun yükselen sesini cılızlaştırmaya, sokaktaki kavgasını bu tip şiddet olayları ile korku salarak yıldırmaya çalışan bir takım odaklara geçit vermeyeceğiz. Söz konusu olayın aydınlatılmasına yönelik Polis Örgütü’ne düşen görevi ülke gençliği adına bir kez daha hatırlatırız. Polisin tarafsız ve süratli bir şekilde bu olayın üzerine yürümesi gerektiğini vurgularız. Polis demokrasinin karşısında değil, demokrasinin savunucusu olmalıdır. Bu olayın faillerinin derhal bulunup yargıya teslim edilmesinin takipçisi olacağımızı da bildiririz.

CTP Gençlik Örgütü bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sol, sosyalist, ilerici, demokrat, Kıbrıs Sorunu’nun çözümünü isteyen ve barışçı gençlik örgütleriyle dayanışmaya ve mücadeleyi ortak zeminde sürdürmeye devam edecektir.

Birlik, Mücadele, Dayanışma!

 

CTP Gençlik Örgütü

10.11.2012