Düzgün: İskele örgütleri dimdik ayakta!

CTP-BG Örgüt Sekreteri Niyazi Düzgün, Karpaz örgütlerinde yaşandığı iddia edilen olayla ilgili açıklama yaptı. Düzgün, “Haberler üzerine bölgeye yaptığımız ziyarette, durumun organ kararı olmadığı, terfi bekleyen bir memurun kışkırtması sonucu yaşandığı ortaya çıkmıştır” dedi.

Açıklama şöyle:

Karpaz örgütleriyle ilgili yazılı basında birkaç gündür çıkan haberler nedeniyle bu açıklamayı yapmak zaruri bir hal almıştır. Sekiz örgütün parti ile ilişkilerini askıya aldığı yönündeki bilgiler gerçeği yansıtmamakla birlikte organ kararı da değildir. Olay, karar verme yetkisine haiz olmayan bazı üyelerin, terfi beklentisi içinde olan bir kamu görevlisinin kışkırtması ile yaşanmıştır. Basında çıkan bu haberler neticesinde bölgeye yaptığımız ziyarette gördüğümüz tam olarak budur.

İskele bölgesindeki bütün örgütlerin dimdik ayakta olduğunu, büyük bir moral ile cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlandıklarını ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en iyi sonucu çıkaracaklarına dair söz verdiklerini de belirtmek isterim. Bu konuda açıklama yapan parti üyeleri için disiplin mekanizmasının çalıştırılacağını ifade ederek, CTP’de problem olduğu kanaatini yaratmaya çalışanları da bu emellerinden vazgeçmeye çağırırım. Tüm bu çabalar CTP’nin bir bütün olarak seçimlere hazırlanmasına ve adayını saraya taşımasına engel olamayacaktır.

Niyazi Düzgün
CTP-BG Örgüt Sekreteri