Mağusa Belediyesi, belediye yönetiminin haddi hesabı olmayan israf niteliğindeki harcamaları nedeniyle 2018 yılının son ayında yüksek faiz oranıyla 15 milyon TL daha borçlandığını değerli Mağusalılara üzülerek bildirmek isteriz.

Mağusa Belediyesi Başkanı İsmail Arter’in ilk döneminde başlayan ve hala devam eden ekonomik öngörüsüzlükleri sonucu kaçınılmaz hale gelen bu yeni borçlanma, yapılan anlaşma gereği 48 ayda aylık 550 bin TL’lik taksitlerle ödenmesi gerekmektedir.

Bu borçlanma, anapara borç olan 15 milyon TL’ye ilaveten 48 ayın toplamında 11 milyon 400 bin TL’nin sadece faiz olarak belediyenin kasasından çıkacağı anlamını taşımaktadır. Bir başka deyişle de Mağusa halkının ödediği vergilerden 11 milyon 400 bin TL’nin heba edilmesi demektir.

Mağusa Belediyesi, dört buçuk yıldır savurganca ve beceriksizce yönetilmektedir.

Bunun sonucunda da belediye, denizden su arıtma tesisinin işletmesini yapan firmaya, belediyeye iş yapan müteahhit firmalara ve Mağusa esnafına borçlarını gününde ödeyememektedir. Belediye, yine emekli olan emekçilerinin kıdem tazminatlarını ödenmesi gereken 3 aylık sürede ödeyemez hale düşürülmüştür.

Mağusa Belediyesi, bu yönetim anlayışı devam ederse bir süre sonra belediye vergilerine, harçlarına ve hizmet ücretlerine zam yapmak zorunda kalacağı gibi yeni borçlanmaları da gündemine almak zorunda kalacaktır. Bu da beceriksiz ve partizanca yönetimin, başarısızlığının ve mali çöküşünün faturasını Mağusa halkının sırtına yüklemesi demektir.

Biz Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Mağusa Belediyesi Meclis üyeleri olarak İsmail Arter’i yaptığımız uyarıları artık dikkate almaya ve kentimize zarar veren bu yönetim tarzından vazgeçmeye çağırıyoruz.

CTP Mağusa Belediyesi Meclis Üyeleri