Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadın aday coşkusu: Bir ilki başaracağız!

Meclis Başkanı ve CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün farkındalık yaratma günü olduğunu söyleyerek, kadın-erkek eşitliği konusunda bilinç yaratma çabasında olan tüm sivil toplum örgütlerine teşekkür etti. Kadınların ülkede fırsat eşitliği bakımından gelişmekte olan ülkelerin önünde olduğunu ancak buna rağmen siyasal ve ekonomik anlamda hak ettikleri yerde olmadıklarına dikkat çeken Siber, geçmişten günümüze kadınların hak ettiği yere gelmesi için katkı koyanlara çok şey borçlu olduklarını, bu mücadeleyi yükselterek yollarına devam edeceklerini kaydetti.

CTP-BG cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, CTP Gönyeli Ocak Örgütü’nün düzenlediği etkinliğe ve Mormenekşe Kadınlar Birliği’nin düzenlediği yemeğe katıldı.

GÖNYELİLİ KADINLAR ‘DR. SİBEL’ DEDİ
CTP Kadın Örgütü Genel Başkanı Sibel Sorakın, Kadın Örgütü Lefkoşa İlçe Başkanı Nazife Göçer, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun eşi Ayşe Yorgancıoğlu, MYK üyesi Şenay Ekingen, Gönyeli Belediye Başkanı ve Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Benli ve çok sayıda partilinin katıldığı etkinlikte renkli anlar yaşandı. Sloganlar atan kadınlar, Siber’in adaylığının kadınlar için olan önemine vurgu yaptı. Gönyelili kadınlar ilk defa bir kadın adayın zafere bu kadar yaklaştığını belirterek daha güzel bir dünya için kadın liderlere olan ihtiyaca değindi. Siber burada yaptığı konuşmada, değişimin ülke genelinde büyük bir ihtiyaç olduğunu ve bunun bir kader değil, irade meselesi olduğunu söyledi. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü mücadelesini selamlayan Siber, bu anlamlı günde başarıya çok yakın olduklarını hissettiğini ve kadın dayanışmasıyla seçimi ilk turdan kazanacaklarını sözlerine ekledi.

MORMENEKŞE KADIN ADAYI AĞIRLADI
CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber daha sonra Mormenekşe Kadınlar Birliği’nin düzenlediği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yemeğine katıldı. Etkinliğin yapıldığı salona girişi sırasında coşkulu anlar yaşayan kadınlar, Siber’i alkışlarla karşıladı. Siber konuşmasında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün önemine değinerek, kadınların hak ettiği yere gelebilmeleri için çaba harcamaya devam edeceklerini söyledi. Kadınların kendileriyle barışık olabilmeleri için siyasal ve ekonomik anlamda hak ettikleri yerde olmaları gerektiğini dile getiren Siber, etkinliğe katkı koyanlara teşekkür etti.