CTP-BG Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, sivil toplum örgütleri ziyaretleri kapsamında Sosyal Riskleri Önleme Vakfı'nı ziyaret ederek dernek yetkilileri ile görüştü.


Ziyarette konuşan Sosyal Riskleri Önleme Vakfı Başkanı Hatice Düzgün ara seçim kapsamında kendilerini önemseyerek ziyaret eden Kadri Fellahoğlu'na teşekkür ederek bunun kendilerini takip ettiklerinin bir göstergesi olduğunu dile getirdi.

Son zamanlarda Sosyal Riskleri Önleme Vakfı olmaktan çıkıp Kadın Sığınma Evi Vakfı olarak anılmaktan duydukları rahatsızlığı anlatan Düzgün, kısa bir süre içerisinde 37 kadını devlet desteksiz barındırdıkları için toplumda böylesi bir algının oluştuğunu söyledi. Geçmiş dönemde belediye ile ilgili yaptıkları girişimlerde destek alma konusunda başarılı olmadıklarını belirten Düzgün, ilerleyen dönemde bunun gerçekleşmesi dileğinde bulundu.

FELLAHOĞLU: TEK KURUŞUN DAHİ HESABINI SORACAĞIM

CTP-BG Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ise ziyarette yaptığı konuşmasında Vakıf’ta bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu tür ziyaretlerin sivil toplum örgütlerinin yaşadığı sıkıntıları öğrenmek açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Ekibi ile Lefkoşa'nın onurunu ve gururunu yeniden kazandırmak için yola çıktıklarını anlatan Fellahoğlu, göreve geldiklerinde belediyenin tek bir kuruşunun bile hesabını soracaklarını ve yapanın yanına bırakmayacaklarını ifade etti. Belediyeyi yasaların ve Sayıştay raporunun rehberliğinde yöneteceğini söyleyen Fellahoğlu, belediyeyi normalleştirerek sürdürülebilir kılacağını anlattı. 8 Nisan'dan itibaren halkın takdir etmesi durumunda LTB'de yepyeni bir dönem başlatacaklarını vurgulayan Fellahoğlu, sağlıklı bir kent yaratmak için kolları sıvayacaklarını belirtti.