Dilekkaya’da köylülerle sohbet eden CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, ülke ekonomisinin gelmiş olduğu kötü durumu rakamlarla anlattı.

 Halkın yüzde 70’inin fakirleştiğini ve insanların zor günler geçirdiklerini her alanda gözlemlediklerini belirten Yorgancıoğlu, söylediğinin tersini yapan UBP’nin hükümetten gitme zamanının geldiğini ve bunun erken seçimle olması için mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti.

Yeniceköy ve Dilekkaya’ya, CTP-BG Lefkoşa İlçesi’nce düzenlenen köy gezilerinde halkın şikayetleri dinlendi ve gelişmelerle ilgili bilgiler aktarıldı. İki heyet halinde düzenlenen gezilere; CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Milletvekili Özdil Nami, MYK üyeleri Ahmet Barçın, Ahmet Gulle, İlçe Başkan Vekili Mehmet Ceylanlı ile ilçe yöneticileri katıldı.

 

SÖZ KÖYLÜNÜN: UBP HALKI BASKI ALTINA ALDI!

Söz alan köylüler, UBP hükümeti döneminde halkın eskiden olduğu gibi baskı altına alındığını ve korku cumhuriyetinin yeniden yaratıldığını belirtti. Toplantıda ayrıca Değirmenlik Belediyesi’nin başarılı çalışmalarını, farklı siyasi partilere mensup vatandaşların da takdir ettiği vurgulandı.

 

KIBRIS SORUNU KONUSUNDA BİLGİLENDİRME YAPILDI

Yeniceköy’de ise CTP-BG Milletvekili Özdil Nami, Kıbrıs sorunu hakkında bilgiler aktararak, sürecin tıkanmasına Rum tarafının yanı sıra Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun da çözümü zorlayıcı bir tavır takınmamasının neden olduğunu belirterek Talat dönemindeki ilerlemeleri örneklerle anlattı.

MYK üyesi Ahmet Gulle ise LTB konusunda yaşananlardan sadece belediye başkanı değil aynı zamanda gerekli denetimleri yapmayan İçişleri Bakanlığı’nın da sorumlu olduğunu vurguladı. Gulle ayrıca Lefkoşa’da yapılacak bir seçimin ülkedeki erken seçimin yolunu açacağını belirtti.