Mağusa’da gençler bayrağı devraldı

CTP Gençlik Örgütü Mağusa İlçesi 18. Dönem Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Örgüt başkanı Uygar Küçüksu oldu.

CTP Gençlik Örgütü Mağusa İlçesi 18. Dönem Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Örgüt başkanı Uygar Küçüksu oldu. Yüksek katılımla gerçekleşen ve coşkulu geçen kongrenin açılış konuşmasını 17. Dönem İlçe Gençlik Örgütü Başkanı Mustafa Mulla yaptı. Kongre, Divanın oluşturulmasının ardından Demokrasi Şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu ile devam etti. Faaliyet ve mali raporların okunup aklanmasının ardından yönetim belirlendi.

MULLA’DAN DUYGUSAL KONUŞMA
Açılış konuşmasını yapan 17. Dönem İlçe Gençlik Örgütü Başkanı Mustafa Mulla, unutulmaz anılar ve bitmeyecek dostluklar kazandığı Gençlik Örgütü çatısı altında son dönemine geldiğini, duygusal olduğunu belirterek Parti için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. Mulla, Gençlik Örgütü’nde kazandığı deneyimlerle sürekli gençlerin yanında olacağını kaydederek yeni yönetime başarılar diledi.

KÜÇÜKSU: DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ
Seçimsiz gerçekleştirilen kongrede başkanlığa getirilen Uygar Küçüksu ise yoldaşlarını selamlayarak başladığı konuşmasında daha çok emek vermelerinin, daha çok çalışmalarının gerektiğini, çözüme ancak bu şekilde varılabileceğini söyledi. CTP Gençlik Örgütü’nün en aktif gençlik örgütü olup siyasetin içerisinde önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Küçüksu, sivil toplum örgütleriyle çalışmaların artırılacağını bunun verimli olacağına inandıklarını kaydetti. Y eni başkan, Mayıs 2016 Tüzük Kurultayında yapılan değişiklikle gençler lehine oluşan gelişmenin büyük olduğunu PM’ye artık 6 genç üyenin katılacağını söyledi.

Yeni dönemde ilçe yönetim kurulunda yer alacak isimler de belirlendi. Güner Gülhan, Hasan Pekineli, Mehmetali Ekemen, Halil Konti, Hasan Kobat, Çağrı Çelikkanat, İmran Kunduracı, Hüseyin Alnar bayrağı devalan isimler oldu.