Fellahoğlu: Bölünmüş başkenti birleştireceğiz

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa başkan adayı Kadri Fellahoğlu, dünyanın tek bölünmüş başşehri olan Lefkoşa’nın yeniden birleşmesine, Kıbrıs sorununun çözümüne katkı koymaya ve adamıza barışın gelmesine katkı koymaya devam edeceğini söyledi.

LTB Başkanı ve CTP-BG Lefkoşa başkan adayı Kadri Fellahoğlu ve beraberindeki meclis üyesi adayları, dün KTOEÖS’ü ziyaret etti. Sendika Başkanı Tahir Gökçebel ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Fellahoğlu, göreve geldiği bir yıllık dönemde yapılanlar hakkında bilgi verdi Fellahoğlu “Bu kısa dönemde Lefkoşa’nın Rum belediye başkanı ile birçok kez görüştük. İyi bir diyalog içerisindeyiz. LTB, 2004 Referandum sürecinde olduğu gibi, bugün de Lefkoşa’nın yeniden birleşmesine, Kıbrıs sorununun çözümüne katkı koymaya hazırdır. LTB günlük sorunlar yanında toplumsal sorunlarla da ilgilenmektedir. Adamıza barışın gelmesine katkı koymaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

GERÇEKLEŞEN PROJELER
Geride kalan bir yıllık dönemde geriye dönük maaşların yanı sıra sağlık taraması; engelsiz park; bina denetimi; yayalaştırma ve LTB meclis toplantılarının halka açılması gibi projeleri de hayata koyduklarına dikkat çeken Kadri Fellahoğlu, “Kamusal ve toplumsal kararlar almaya devam edeceğiz. 7 aydır bisiklet yolları ile ilgili çalışmalar yapmaktayız. Yeni dönemde Lefkoşa bisiklet yolları ve yürüyüş parkurları ile tanışacak. Kanalizasyon ve yağmur suyu sorunlarını da çözmede kararlıyız” dedi.
Arapahmet Kültür Merkezi’nin bir üniversiteye kiralanarak eğitimsel, sanatsal ve kültürel amaçla kullanımının da sağlandığını vurgulayan Fellahoğlu, “Sivil toplum örgütleri ile kolektif yönetim, katılımcı anlayış düşünceleri ile birlikte çalışmak esastır” dedi ve KTOEÖS’ten başlattığı işleri bitirmek için destek istedi.

TAKİP VE KATKI
Ziyaretleri nedeniyle LTB Başkanı ve CTP-BG LTB başkan adayı Kadri Fellahoğlu ve beraberindeki LTB meclis üyesi adaylarına teşekkür eden KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, “Önümüzdeki dört yıl içerisinde sizlerin takipçisi ve denetçisi olacağız. Gerektiğinde sizlere yardımcı da olacağız” şeklinde konuştu. Ziyaret samimi bir atmosferde sohbet şeklinde devam etti.