CEVAP İSTİYORUZ!

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) milletvekilleri ve MYK üyeleriyle birlikte Başbakanlık önünde ülkede yaşanan elektrik krizi ve gayrimeşru hükümetin gayri yasal yakıt alımları ile ilgili basın açıklaması yaptı.

“Memleket krallıkla yönetilmiyor diyen” Genel Başkan Erhürman, gayrimeşru hükümete 3 farklı akaryakıt taşıması ile ilgili 4 soru yönelterek, bugün saat 20.00’ye kadar süre tanıdı.
“Ülkenin yakıt ihtiyacı 200 bin ton iken neden 150 bin ton ihaleye çıktınız?” diye soran Erhürman, “Bize PETCO ile imzalanan iki sözleşme, diğer iki şirketle de imzalanan sözleşmeleri, hem ton başına yakıta hem de ton başı taşıma ücreti ödendiğini bugün saat 20.00’ye kadar açıklayacaksınız. Sözleşmeleri ile birlikte bunları istiyoruz. Meclis kapandı. Meclis olsaydı, soracaktık. Getirdikleri yakıtın kalitesi nedir? Başka kirlenmeye maruz kaldı mı? Cevap istiyoruz!
CTP olarak her türlü hukuki yola başvuru hakkımızı saklı tutuyoruz” diyen Erhürman, sorulara cevap gelmemesi halinde yarın sabah saat 09.00’dan itibaren, cevap gelene kadar Başbakanlık önünde olacaklarını kaydetti.
Ülkedeki sorunlar nedeniyle göç etmeyi düşünen gençlere seslenen Erhürman, “Siz sakın gitmeyin, bunlar gidecek, bu rezalet bitecek!”