CTP Kadın Örgütü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde meydan etkinliği düzenliyor

Cumhuriyetçi Türk Partisi Kadın Örgütü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Lefke Hanı’nda bir meydan etkinliği düzenliyor.

“Işığını al gel, aydınlatalım karanlıkları, sesini al gel, haykıralım haklarımızı, hiçbir kadın karanlıkta kalmasın” sloganıyla düzenlenen ve saat 17:00’de başlayacak olan etkinlikte Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası, Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası ve Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu temsilcileri de bulunacak ve örgütlerinin bildirilerini sunacak.
Yayımlanan mesajda şöyle denildi: “Ülkemizde kadınların ekonomik, politik ve sosyal alanda verdikleri eşitlik mücadelesini bu vesileyle selamlar, insan hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği temeline dayalı, adil ve eşit bir düzen için, kadınların iş ve siyaset de dahil hayatın her alanında eşit söz sahibi olmaları adına verilen mücadeleye tüm güç birliğimizle dayanışmamızı bildirir, eşitlik, özgürlük, emek, barış mücadelesine inanan ve bizlerle birlikte haykırmak isteyen her kadın ve erkeği 8 Mart Pazar günü, saat 17:00’de Lefke Hanı’na (Büyük Han arkası) bekleriz. Yaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”