Siber: Bana oy verecek olanlar gizlemiyorlar, açıkça destekliyorlar!

Meclis Başkanı ve CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, adaylardan bazılarının gizli oyları olduğunu söyleyerek övündüğünü hatırlatarak, kendine oy verecek olanların bunu gizlemediğini, açıkça destek verdiklerini belirtti. “Gizliliğe değil, açıklığa ve şeffaflığa ihtiyacımız var” diyen Siber, oy vermenin demokrasi gereği olduğunu ve değişimi gerçekleştirmek için insanların 19 Nisan’da kararlılıkla ve inançla sandığa gideceklerini belirtti. Siber dün Geçitkale ve Akova köylerini ziyaret ederek adaylığıyla ilgili bilgi verdi. Siber köy ziyaretlerinin ardından Gazimağusa’da Suriçi bölgesindeki esnafı ziyaret etti.

LAFLA DEĞİL İCRAATLA SİYASET ZAMANI
Ziyaretlerinde gençlere değinen Siber, gençlerin sorunları ve kaygılarının kendisi için önemli olduğunu, göreve gelmesi durumunda oluşturulacak Gençlik Çalışma Grubu’nun çalışma yapacağı alanlarını paylaştı. “Toplumun geleceği onların elindedir ve onların hayatına bugünden dokunmalıyız” diyen Siber, cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulacak grubun, bir yandan gençlerin hayatın her alanında karşılaştığı sorunlara birlikte çözümler üreteceğini, bir yandan da onların mutlu ve sağlıklı bir toplum hayaliyle ülkemizin geleceğini biçimlendireceklerini kaydetti. Bu bağlamda Gençlik Çalışma Grubu’na bağlı Yaratıcı Gençlik İnisiyatifi çatısı altında ‘Kırsal Kesim Gençlik Ağı’, ‘Gençliğe Sosyal Sorumluluk’, ‘Genç Girişimcilik Bankası’, ‘Genç Garanti Sistemi’, ‘Uluslararası Etkin Gençlik’, ‘Gençlik Engel Tanımaz’, ‘Genç Kültür Masası’ gibi projelerin değerlendirileceğini ve tüm toplum kesimlerinin etkin katılımıyla yeni projelerin geliştirileceğini belirtti. Siber, “Yıllardır makamlarda olan iki aday şimdi tecrübeyi bahane ederek gitmek istemiyorlar. Bir taraftan da cumhurbaşkanlığında Genç Masası kuracaklarını iddia ediyorlar. Pratikte gençlere yönelik ne yapıldığını sorgulamak lazım. Siyaset lafla değil icraatla bir anlam kazanıyor. Artık gençlerin boş laflara karnı tok” dedi.

DEVLETİN SAHİBİ EROĞLU DEĞİL HALKTIR!
Geçitkale ve Akova ziyaretlerinde yaptığı konuşmada Siber, Eroğlu’nun seçim kampanyasını eleştirerek ‘Eroğlu demek KKTC demek’ denildiğini ve bunun son derece yanlış ve tehlikeli bir söylem olduğunu belirtti. İradenin halkta olduğunu, devletin sahibinin de halk olduğunu dile getiren Siber, bir seçilmişin 25-30 yıl iktidarda olması halinde kendini vazgeçilmez olarak göreceğini ve Eroğlu’nun da bunu yaşadığını belirtti. 19 Nisan’da bir değişim yaşanacağını ve bu değişimin ardından herkesi kucaklayan bir cumhurbaşkanının göreve geleceğini kaydeden Siber, müzakere masasında çözüme odaklı, ekip ruhuyla çalışan, uluslararası ilişkiler kuran bir toplum liderinin görüneceğini vurguladı. Kıbrıs müzakerelerinin yanı sıra içteki sorunlarla da ilgilenecek bir lidere ihtiyaç duyulduğuna değinen Siber, “Bizim yapacaklarımız altı boş vaatler değil. Biz o makama çalışan, iş yapan, sorunları çözen, halkın çözüm iradesini masaya yansıtan, haklarımızı talep eden bir liderlik yaratmaya geliyoruz” dedi. Adaylardan bazılarının gizli oyları olduğunu övünerek söylemesini doğru bulmadığını belirten Siber, seçim sonuçlarını onların etkileyeceği yönünde beyanlarda bulunmasının yanlış olduğunu söyledi. Siber, kendine oy verecek olanların bunu gizlemediğini, açıkça destek verdiklerini belirterek, “Gizliliğe değil açıklığa ve şeffaflığa ihtiyacımız var” dedi. Siber, oy vermenin demokrasi gereği olduğunu ve değişimi gerçekleştirmek için özellikle kadınların ve gençlerin 19 Nisan’da kararlılıkla ve inançla sandığa gideceğini vurguladı.