Kuzey Kıbrıs Futbolcular Derneği, futbolcuların son dönemlerde yaşadıkları sıkıntıları paylaşmak üzere dün CTP genel Merkezi’ne gelerek CTP Gençlik Örgütü yöneticileriyle görüştü.

Yaklaşık 3 saat süren görüşmeye Gençlik Örgütü Başkanı Şehan Tomgüsehan, Örgütlenme Sekreteri Hüseyin Aranır ile Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Bolkan Bardak katılırken, Futbolcular Derneği adına Dernek Başkanı Hüseyin Sadıklar ve Yönetim Kurulu üyeleri Ali Duvarcı, Fırat Ersalan ile Halil Turan katıldı.
Toplantıda derneğin son haftalarda “Futbolcular köle değildir” sloganıyla yola çıktığı sözleşme ve ülke sporunun geleceğine dair konular konuşuldu. Sporcuların sözleşme hakları, sahalarda alınması gereken önlemler, stadyum ve tesislerin yetersizliği ile sporcu sağlığı konuları üzerinde duran Futbolcular Derneği Başkanı ve yöneticileri önümüzdeki dönemde bunların nasıl düzelebileceğine ilişkin projelerini Gençlik Örgütü’ne aktardılar. Tüm yazılı ve görsel mecralarda seslerini duyurarak haklarını sonuna kadar savunacaklarını belirten dernek yöneticileri, ilerleyen günlerde çözüm için yetkili makamların adım atmaması halinde eylemlerini sürdüreceklerini ifade ettiler. Savundukları sözleşme sisteminin, sadece kendilerinin yararına değil kulüplerin ve kulüp yöneticilerinin yararına da olduğunu belirten Futbolcular Derneği, Kulüpler Birliği’ni de sağduyulu olmaya davet etti.