CTP tüm ilçelerde kırmızı alarm verdi!

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle bu sabah tüm ilçelerde bildiri dağıtarak kırmızı alarm verdi. Haftasonu Mağusa Suriçi’ne yürüyerek start veren partililer bugün de Lefkoşa, Girne, Mağusa, İskele, Güzelyurt ve Lefke’de şehir merkezlerindeki çemberlerde bildiri dağıtı. Partililer, UBP-DP Azınlık Hükümetinin 13 ayda çevreye verdiği tahribatı halka anlattı. “Çevre İçin, Gelecek İçin Kırmızı Alarm” başlıklı 15 bin adet basılan bildiride bugünün Dünya Çevre Günü olduğu ve çevre hakkının sadece bugünkü değil, gelecek kuşakların da hakkı olduğuna vurgu yapıldı.

YAPTIKLARI, YAPACAKLARININ GARANTİSİ
Bildiride, UBP-DP Azınlık Hükümetinin 13 ayda ne yaptığının ortada olduğu, yapılan bu hukuksuzlukların ise gelecekte yapılacak uygulamaların habercisi olduğu ifade edildi. Bildiride çevre için, gelecek kuşaklar için, çocuklarımız, torunlarımız için kırmızı alarm verildiği belirtilirken, gelecek hırsızlarına ya bugün dur denilebileceğini, ya da yarının çok geç olacağına dikkat çekildi. Hükümetin geride kalan görev süresinde çevreyle ilgili nereleri peşkeş çektiği vurgulanırken, halka ait satılmak istenen Bedi’s Piknik Alanı, Tuzla (Salamis) Sit Alanı, Ötüken Orman Alanı, Kumyalı Orman Arazisi, Tatlısu Sahili, Girne İkinci Bölge, Girne Antik Liman, Çıkarma Plajı, Karşıyaka Gorno Tepesi ve Lefkoşa Metehan Askeri Bölgesi olarak sıralandı.

DURMAK BİLMİYORLAR
Bildirinin devamında ise şu ifadelere yer verildi: “Ya mahkemeden ara emri alarak, ya hükümeti geri adım atmak zorunda bırakarak durdurduk. Bunları durdurduk ama onlar durmak bilmiyorlar. Onun için kırmızı alarm veriyoruz. Bunların hükümette kaldıkları her gün, geleceğimizden, gelecek kuşakların, çocuklarımızın, torunlarımızın haklarından çalınmış bir gündür. Çevre için, gelecek için, çocuklarımız, torunlarımız için kırmızı alarm veriyoruz. Gün, el ele verme ve artık bunlara dur deme günüdür. Sen de kırmızı alarm ver, dur de!”