Özuslu resmi başvurusunu yaptı

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) milletvekili adayı Sami Özuslu, 25 Haziran 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek ara seçimlerle ilgili resmi başvurusunu Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) yaptı. Özuslu’ya CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Genel Sekreter Asım Akansoy, CTP’li milletvekilleri ve belediye başkanları da eşlik etti. Başvuru sonrası açıklamalarda bulunan CTP Milletvekili adayı Sami Özuslu, önümüzdeki ara seçimlerde verilecek mesajın önemine işaret etti ve temiz bir kampanya olmasını diledi. CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ise başvurusu sonrasında yaptığı konuşmada, “Kendi kendini yöneten, kendi ayakları üzerinde duran bir Kıbrıs Türk halkı istiyoruz. Gençlerini dünyayla buluşturmayı başaran bir Kıbrıs Türk halkı istiyoruz. Vizyonumuza uygun bir adayımız var” ifadelerini kullandı.

ÖZUSLU: SEÇMEN BU SEÇİMDE GİDİŞATA DUR DİYECEK
Başvurunun ardından konuşma gerçekleştiren CTP Milletvekili adayı Sami Özuslu, “25 Haziran’da yapılacak ara seçimde, CTP tarafından aday gösterildim, resmi başvurumuzu yaptık. İlk günden de söylediğim gibi temiz bir kampanya olmasını diliyorum. Paranın, manipülasyonun, karalamanın seçimi değil, herkesin kendini anlatacağı, partisinin vizyonunu, yapmak istediklerini bu seçim sonuçlarının ne ile değerlendirilmesi gerektiğini anlattığı bir seçim olsun” ifadelerini kullandı. Siyaset ve vizyon konuşulması gerektiğine dikkat çeken Özuslu, toplumun kavgaya ihtiyacı olmadığına vurgu yaptı. Sami Özuslu, “Şampiyon Meleklerimizi yitirdik şubat ayında. Acımız sonsuzdur. Biz bu İsias dosyasının peşinde olmaya devam edeceğiz. Takipçisi olacağız. O acıyı yüreğimizden kimse çıkaramayacak” diye konuştu. “Demokrasimizin kazanabilmesi için çabalıyoruz, özgürlüklerimizin elimizden alınmaması için, geriye değil, ileriye doğru toplumu taşımak için bir vizyon içerisindeyiz” diyen Özuslu, önümüzdeki ara seçimlerde verilecek mesajın önemine işaret etti. “Seçmen bu seçimde bu gidişata hayır diyecek” diye konuşan Özuslu, önümüzdeki günlerde detaylı vizyonlarını paylaşmaya devam edeceklerini kaydetti. Sami Özuslu, “Halkın içindeyim her zaman olduğu gibi. CTP’nin duruşunu herkes biliyor. Bu vizyona destek istiyoruz. 25 Haziran’da başarıyla çıkacağımıza eminiz” diye ekledi.

ERHÜRMAN: BU SEÇİM, DEĞİŞİMİ BAŞLATMAK AMACINI TAŞIYAN BİR SEÇİMDİR
Başvuru sonrasında konuşan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, “Tüm adaylara ve halkımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. “Biz son derece değerli bir arkadaşımızı aday gösterdik. Göğsümüzü gere gere adayımızı toplumla buluşturacağız” diyen Erhürman, meselenin adaylar arasında bir mesele değil, bir vizyon meselesi olduğunu vurguladı. Tufan Erhürman, “Bu seçimin değişimi başlatmak amacını taşıyan bir seçim olduğunu halkla paylaşacağız” ifadelerini kullandı. Ülkenin sorunlarının ortada olduğunun altını çizen Erhürman, her gün biraz daha “Sarayönü’ne” kapanan bir yapı bulunduğunu ifade etti. “Demokrasi, özgürlükler, emeğin hakları açısından her gün biraz daha bizleri geriye götürmeye çalışan bir vizyon var karşımızda” diye konuşan Erhürman, önümüzdeki ara seçimlerin, vizyonu ortaya koyma seçimi olduğunun altını çizdi. Erhürman, “Kendi kendini yöneten, kendi ayakları üzerinde duran bir Kıbrıs Türk halkı istiyoruz. Gençlerini dünyayla buluşturmayı başaran bir Kıbrıs Türk halkı istiyoruz. Vizyonumuza uygun bir adayımız var. Bu memlekette kardeşçe yaşamak zorunda olduğumuzu bilerek sürdürülecek bir seçim yarışı olsun” diye ekledi.