Gençlik Kurultayı’nda iki toplumlu mesaj: Artık çözüm istiyoruz!

Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü’nün 15. Olağanüstü Kurultayı dün KTAMS Konferans Salonu’nda gerçekleşti ve mevcut başkan Şehan Tomgüsehan yeniden Gençlik Örgütü Başkanlığı görevine getirildi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü’nün 15. Olağanüstü Kurultayı dün KTAMS Konferans Salonu’nda gerçekleşti ve mevcut başkan Şehan Tomgüsehan yeniden Gençlik Örgütü Başkanlığı görevine getirildi. Seçimsiz yapılan kurultayda 30 kişiden oluşan CTP Gençlik Örgütü Gençlik Meclisi’ne girenler de belirlendi. Saat 18.00’de başlayan kurultaya Genel Başkan Mehmet Ali Talat, Genel Sekreter Tufan Erhürman, MYK üyeleri, milletvekilleri ve çok sayıda genç katılırken, Kıbrıs’ın güneyinden ve Türkiye’den davetliler de kurultayda yer aldı. Genel Başkan Talat, Gençlik Örgütü Başkanı Tomgüsehan, EDON Genel Sekreteri Hristos Hristofyas ve NEDISY Dış İlişkiler Sekreteri Theodoulos Ioannou konuşma yaptı.

TALAT: GENÇLERİ ÇOK BÜYÜK GÖREVLER BEKLİYOR
Gençlere seslenen Genel Başkan Mehmet Ali Talat, gençlerin bu kurultayla birlikte önemli bir aşamayı daha geride bıraktıklarını ve Kıbrıs Sorununda yolun sonuna gelindiğini, bu aşamadan sonra bir geri dönüş beklemediğini belirtti. Kıbrıs halkları için çok önemli bir dönemece girildiğini ve bu dönemeçte gençleri çok büyük görevlerin beklediğini dile getiren Talat, bundan sonraki süreçte gençleri birlik ve dayanışma içerisinde görmek istediğini sözlerine ekledi.

TOMGÜSEHAN: DÜNYANIN HER YERİNDE SES GETİRDİK
CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Şehan Tomgüsehan da konuşmasında örgütün tarihsel süreci boyunca çözüm, federal Kıbrıs ve sosyalizm uğruna yaptığı çalışmalara değinerek yeni dönemde daha çok çalışacaklarını vurguladı. Gençlik Örgütü olarak geçen dönemde Dış İlişkiler konusunda çok büyük ilerlemeler kat ettiklerini ve dünyanın her yerinde seslerini duyurduklarını belirten Tomgüsehan, parti ilkeleri doğrultusunda bu süreci ileriye götüreceklerinin altını çizdi. Tomgüsehan ayrıca konuşmasının sonunda Genel Başkan Mehmet Ali Talat’a çözüm sürecine olan katkılarından dolayı zeytin ağacı fidanı armağan etti.

HRİSTOFYAS: YİNE BİRLİKTE MÜCADELE VERECEĞİZ
EDON Genel Sekreteri Hristos Hristofyas ise konuşmasında CTP Gençlik Örgütü ve EDON’un yıllardır ortak tarihi bağları bulunduğunu ve Kıbrıs’ın yeniden birleşmesinin ardından sosyal adalet için yine birlikte ortak mücadele vereceklerini belirtti. Hristofyas, Kıbrıs Sorununa çözüm bulunması için sürdürülen kapsamlı müzakerelerini desteklediklerini ve genç nesillerin Taksim istemediğini ifade etti.

IOANNOU: CTP BARIŞ ATEŞİNİ DİRİ TUTAN ÖRGÜTLERİN BAŞINDA GELİYOR
NEDISY Dış İlişkiler Sekreteri Theodoulos Ioannou ise barış ateşini bunca yıldır diri tutan Kıbrıs Türk halkına teşekkür ederek konuşmasına başladı. CTP’nin de bu örgütlerin en başında geldiğini dile getiren Ioannou, bu katkının da bugünleri mümkün kıldığını söyledi. Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum gençlerinin maalesef birlikte yaşama fırsatı bulamadığının altını çizen Ioannou, önümüzdeki dönemde bu ayrılığın son bulmasını ve Kıbrıs’a kalıcı bir çözümün gelmesini temenni etti.

GENÇLİK MECLİSİ BELİRLENDİ:

1- Abdülselam Tanışman
2- Açelya Coşar
3- Anıl Kurtdemir
4- Arif Osum
5- Asaf İnsan
6- Barış Önel
7- Bertu Dedeler
8- Çağkan Kabataş
9- Emine Kandaz
10- Fehmi Kurtboğan
11- Ferhat Kurtboğan
12- Feriha Tel
13- Firuz Doğgün
14- Fuat Burkay
15- Hasan Cankoy
16- Hasan Kobat
17- Hüda Avşaroğlu
18- Hüseyin Aranır
19- Hüseyin Aytaç
20- Hüseyin Tekbıyık
21- İsmail Kayapınar
22- Kemal Kalyoncu
23- Kemal Öneren
24- Mehmet Aldeniz
25- Mehmetali Ekemen
26- Mustafa Mulla
27- Naim Uzunoğulları
28- Reyhan Soyseven
29- Simge Alıcı
30- Ahmet Cepheoğlu

DİSİPLİN DENETLEME KURULU

1- Burak Kumsal
2- Gamze Kiracıoğlu Paşa
3- Eral Kırcalılar