Dipkarpaz’dan güzel haber!

Dipkarpaz Köyü Rehabilitasyon Merkezi, Dipkarpaz Belediyesi öncülüğünde CTP İskele İlçesi ve Dipkarpaz İlim, Sanat, Çevre ve Doğa Koruma Derneği’nin desteğiyle açıldı. Bölgedeki kırka yakın engelliye hizmet verecek olan rehabilitasyon merkezi, engelli çocukların ve ailelerinin yaşamlarını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Dipkarpaz Köyü Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışına Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, İskele İlçe Başkanı Hüseyin Mülazim, İskele bölgesi mileltvekili Biray Hamzaoğulları ve çok sayıda yurttaş katıldı.

COŞKUN: LÜTUF DEĞİL, GÖREVİMİZ
Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun açılışta yaptığı konuşmasında, belediyeciliğin sadece temel hizmetleri sağlamaktan ibaret değil, insanların tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmek olduğunu ifade etti. Bölgede 40’a yakın engelli insan bulunduğunu vurgulayan Coşkun, Dipkarpaz Köyü Rehabilitasyon Merkezi’nin yapımının bir lütuf değil, görevleri olduğunu kaydetti. Engelli insanların yaşadığı sorunların tüm toplumun sorunları olması gerektiğinin altını çizen Suphi Coşkun, “Bunu yapmakta geç bile kalındı. Keşke bu engelli kardeşlerimiz daha önce düşünülseydiler” dedi.

MÜLAZİM: KÜÇÜMSENECEK BİR YER DEĞİL
Dipkarpaz Köyü Rehabilitasyon Merkezi’nin küçümsenecek bir yer olmadığını belirten CTP İskele İlçe Başkanı Hüseyin Mülazim, büyük bir hizmet verimi için bir araya geldiklerini dile getirdi. Dipkarpaz’ın Kıbrıs’ın en ucra yeri olduğuna değinen Mülazim, bölgenin özellikle sağlık ve hizmet alanında en az pay alan bölge olduğunu söyledi. Bu bölgelerde yaşayan engelli insanların profesyonel hizmet alıp yaşamlarını kolaylaştırmanın kendileri açısından son derece önemli olduğunu ifade eden Mülazim, “Bu merkezin tüm bölge için hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

SARIÇİZMELİ: TEMEL HİZMETLERİN ÖTESİNDE BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI
Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli de, temel hizmetlerin ötesinde bir belediyecilik anlayışını benimsediklerini söyledi. Bunun öncülüğünü ülkede CTP’li belediyelerin yaptığına dikkat çeken Sarıçizmeli, kendileri için bunun bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti. Sarıçizmeli, belediyeciliğin en büyük görevlerinden bir tanesinin de engelli ve yaşlı vatandaşların ayaklarına hizmet götürmek olduğunu vurguladı.