Erhürman: Girne turizmden kazanacak, geliri Girneliler paylaşacak

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve elli milletvekili adayı bu sabah Girne’de halkla kucaklaştı. Pazar yeri, çarşı ve belediyeyi ziyaret eden CTP’li heyet aday tanıtım kitapçığı dağıtarak yurttaşların sorularını yanıtladı. CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman yapılan sohbetlerde CTP’nin ekonomik ve sosyal kalkınma planı hakkında bilgi verdi. Yeni dönem politikalarının üretim ve hizmet temelinde şekillendiğini aktaran Erhürman, öncelikli hedeflerinin haysiyetli ve adaletli bir düzen yaratmak olduğunu vurguladı. Erhürman, CTP’nin aday kadrosunun öne çıktığını kaydeden yurttaşlardan, oy verirken parti programına bakılarak oy verilmesini istedi.

GİRNE’DE ÖNCELİĞİMİZ TURİZM
Genel Başkan Erhürman, ülke genelinde ve Girne özelinde turizmden elde edilecek gelirin artırılması ve daha adil bir şekilde paylaşılması gerektiğini söyledi. Erhürman, “Girne turizmden kazanacak, geliri Girneliler paylaşacak” dedi. Parti olarak turizm konusuna büyük önem verdiklerinin altını çizen Erhürman, bir yandan beş yıldızlı otellerde konaklayan turistlerin otellerin dışına çıkmasını sağlayacak, diğer yandan turizmi çeşitlendirecek ve on iki aya yayacak politikalar ürettiklerini belirtti. Erhürman, turizm sektörünü ekonomide merkeze alıp diğer sektörleri de bunun etrafında örgütleyeceklerini ifade etti.

GİRNE’Yİ GİRNELİLERE GERİ VERECEĞİZ
Girne’nin turizm ve çevre konusunda geri döndürülmesi çok zor zararlara uğratıldığını kaydeden Erhürman, Girne’yi Girnelilere geri vereceklerini söyledi. Ülkedeki doğal güzelliklerin, tarihi ve kültürel mirasın da turizmde gerektiği biçimde değerlendirilemediğini söyleyen Genel Başkan Erhürman, “Bunların hepsi plan, proje işi. Toplumun tüm kesimleriyle deneyimlerimizi birleştirdik ve ortaya uygulanabilir bir plan çıkardık. Ülkemizin turizm adası olmasının gereklerini hep birlikte yerine getireceğiz. Halkımızdan ortaya koyduğumuz kalkınma planı için onay isteyeceğiz” dedi.