Yorgancıoğlu bayram ziyaretlerini sürdürdüğü Karpaz’da söz verdi:

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ve beraberindeki heyet Kurban Bayramı’nın üçüncü gününde Karpaz bölgesini ziyaret ederek halkla bayramlaştı. Bayram ziyaretinde Yorgancıoğlu’na, İskele Milletvekili ve İlçe Başkanı Önder Sennaroğlu ile ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu kalabalık bir grup eşlik etti. Heyet, halkla bayramlaşarak sorunları dinledi.

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu bölgeyi her ziyaret ettiğinde bir öncekinden daha kötü bulduğunu ifade ederek hükümet etmeye çalışanların bu sorunlara daha ne kadar kulak tıkayacağını sordu. Yorgancıoğlu, “Bayramdan sonra başlatacağımız eylemlerle UBP Hükümeti’nin devrilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

UBP KENDİ SORUNLARINI BİLE ÇÖZEMİYOR

UBP Kurultayı’nın bitmesine rağmen tartışmalarının ve kavgalarının bitmediğini ve bitmeyeceğini vurgulayan Yorgancıoğlu, “UBP kendi sorunlarını çözemezken sizlerin sorunlarınızı hiç çözemez” diyerek özellikle Karpaz halkının yaşanan sorunlara tahammül edecek halinin kalmadığına dikkat çekti.

Hayvancının ve çiftçinin günden güne artan sorunları karşısında kılını kıpırdatmayan bir hükümetle karşı karşıya olunduğuna dikkat çeken Yorgancıoğlu, 2009 yılından bugüne kadar vatandaşın cebindeki paranın her gün eridiğini ve alım gücünün fazlasıyla gerilediğini ifade etti.

KARPAZLILAR İŞSİZ!

Karpaz’daki işsizlik oranının diğer bölgelere oranla çok daha fazla olduğunu söyleyen Yorgancıoğlu, hayvancılık ve çiftçilik yaparak hayatını kazanmaya çalışan tüm gençlerin iflasla karşı karşıya kalmasından büyük üzüntü duyduklarını ve hep beraber UBP’yi hükümetten götürerek gençliğin önünü açacaklarının sözünü verdi.

Bölgedeki patates üreticilerinin sorunlarını görmezden gelen UBP Hükümeti’nin bu alanda uğraşan insanları borç batağına sürüklediğini kaydeden Yorgancıoğlu, kırsal kesimin ve üreticilerin desteklenerek yaşanan sorunların çözülmesi gerektiğini belirtti. Yorgancıoğlu, hükümette oldukları dönemde yapılan icraatlar ile bu konulara ne kadar önem verdiklerini de ispatladıklarını ifade etti.