Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG’nin, Kuzey Kıbrıs’ın ekonomisini geliştirmek,…

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG’nin, Kuzey Kıbrıs’ın ekonomisini geliştirmek, Kıbrıs Türk halkını refah ülkeler seviyesine taşımak ve Kıbrıs’ta çözüm ve barışa ulaşma yolundaki mücadelesini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla sürdüreceğini vurguladı.

 
CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, 7 Kasım Cumartesi günü CTP-BG İskele İçle Başkanı Hüseyin Mülazım ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Yenierenköy ve Yeşilköy’ü ziyaret etti.
 
Yenierenköy’de büyük bir ilgiyle karşılaşan Soyer, burada vatandaşlarla bir araya gelerek yaptığı sohbette Kuzey Kıbrıs’taki sosyal, ekonomik ve siyasi konularda görüş alış verişinde bulundu ve Kıbrıs konusunda gelinen aşamayla ilgili bilgi aktardı.
 
Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın BM parametreleri çerçevesinde bir çözüme ulaşılabilmesi için çabalarını aralıksız sürdürdüğüne işaret eden Soyer, atılan olumlu adımlardan rahatsızlık duyan bazı kesimlerin son zamanlarda gerek Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, gerekse onun politikalarını destekleyen Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı saldırılarını yoğunlaştırdıklarına dikkat çekti. Bu çevrelerin esas amaçlarının Cumhurbaşkanı Talat’ın görüşme masasında elini zayıflatarak çözümsüzlüğe oynamak olduğunu vurgulayan CTP-BG Genel Başkanı, bu saldırıların Kıbrıs Türk halkının çözüm azmi karşısında başarısızlığa mahkûm olduğunun altını çizidi.
 
Eroğlu Başkanlığındaki UBP hükümetinin halka yalan söyleyerek, boş vaatlerde bulunarak iktidara geldiğini de anımsatan Soyer, “verdikleri sözleri yerine getirmek bir yana, ekonomiyi geliştirmek, halkın refahı doğrultusunda tek bir adım bile atmadılar. Bizler, bugüne kadar yurttaşlarımızın refahı ve huzuru, barış ve demokrasi için Kıbrıs’ta çözüm için mücadele ettik ve bundan sonra da bu mücadelemizi daha da güçlü bir şekilde sürdüreceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” şeklinde konuştu.
Soyer Erenköy’ün ardından gittiği Yeşilköy’de de aynı ilgi ve sevgiyle karşılandı.