Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) sivil toplum örgütleri, kamu kuruluşları ve okullara başlattığı …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) sivil toplum örgütleri, kamu kuruluşları ve okullara başlattığı ziyaretlerini geçtiğimiz hafta da sürdürdü. CTP-BG Lefkoşa İlçe örgütü heyetleri geçtiğimiz hafta içerisinde Genç İşadamları Derneği ve Necati Taşkın ile Yeni Yüzyıl ilkokullarını ziyaret etti.

 
Genç İşadamları derneğine gerçekleştirilen ziyarete CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Metin Karasalih, İlçe Sekreteri Ahmet Ertaç, CTP-BG Kadın Kolları Lefkoşa İlçesi Başkanı Şadan Karşılı ve Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Devaşan katıldı.  Genç İşadamları Derneği Başkanı Gizem Akandere ve dernek yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen CTP-BG Lefkoşa İlçesi heyeti , gündemdeki ekonomik konular yanında güne-kuzey arasındaki ticaretle ilgili sorunlar ele alındı.
CTP-BG heyeti ise karşılıklı ticaretin serbest piyasa ekonomisi çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini belirterek , iş insanlarımızın maliyetlerini düşürtebilmeleri için Türkiye dışında daha ucuz pazarlar ve markalar bulup güneye rekabet koşullarını yaratmalarının gerekliliği üzerinde durdu.
 
Cumhurbaşkanlığı seçimlerini de tartışan heyetler, bu seçimlerin barış süreci açısından önemine işaret ederek çözüm ve barış vizyonu çerçevesinde görüşmelerini sürdüren Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’a destek verilmesinin gerekliliğinin altını çizdi.
 
 
OKULLARA ZİYARET     
  
CTP-BG Lefkoşa İlçesi heyeti geçtiğimiz hafta Necati Taşkın ve Yeni Yüzyıl ilkokullarını ziyaret etti. Okullar, öğretmenler ve genel olarak eğitimdeki sorunların ele alındığı ziyaretlerde CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Metin Karasalih, İlçe Sekreteri Ahmet Ertaç, CTP-BG Kadın Kolları Lefkoşa İlçesi Başkanı Şadan Karşılı ve Lefkoşa Milletvekili Özkan Yorgancıoğlu hazır bulundu.