Güzelyurt’ta görev Osman Kısaoğlu’nun

Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü Güzelyurt İlçesi, 17. Olağan Kongresi’ni dün akşam gerçekleştirdi ve başkanlık görevine Osman Kısaoğlu getirildi. Seçimsiz yapılan kongrede yönetim kurulu da belirlendi. Güzelyurt İlçe binasında gerçekleştirilen kongreye Güzelyurt İlçe Başkanı Doğan Şahali, Güzelyurt milletvekilleri Armağan Candan ve Dr. Hüseyin Erçal, Gençlik Örgütü Genel Başkanı Şehan Tomgüsehan ve çok sayıda genç katıldı.

ŞAHALİ: BİZİ ÖNEMLİ GÖREVLER BEKLİYOR
Toplantıda genç partililere seslenen Güzelyurt İlçe Başkanı Doğan Şahali, yeni dönemde çok önemli görevler üstleneceklerini belirtti. Kurultaya giderken önemli süreçlerden geçildiğinin altını çizen Şahali, Kıbrıs Sorununda yürütülen müzakereler çerçevesinde iki toplum liderinin 7 Kasım’da İsviçre’ye gideceklerini ve burada hayati bir görüşme gerçekleştirileceğini ifade etti. Güzelyurtlular olarak kendilerine de çok önemli görevler düştüğünü dile getiren Şahali, Gençlik Örgütü üyeleriyle dayanışma içerisinde çalışacaklarını söyledi.

TOMGÜSEHAN: SİYASETE YÖN VERECEK ÖNEMLİ ÖRGÜTLERDEN BİRİYİZ
Gençlik Örgütü Genel Başkanı Şehan Tomgüsehan ise konuşmasında CTP Gençlik Örgütü’nün Kıbrıs’ta siyasete yön verebilecek önemli örgütlerden birisi olduğunu vurguladı. Kıbrıs Sorununda oldukça umutlu bir döneme girildiğinin altını çizen Tomgüsehan, adaya barışın gelmesi için CTP ve diğer tüm sol örgütlerin çalıştığını belirtti. Kıbrıs Sorununun çözülmesi halinde CTP Gençlik Örgütü’nün de verdiği emeklerden dolayı tarih sayfalarında yer alacağına değinen Tomgüsehan, güzel günlerin birleşik bir Kıbrıs’ta olduğunu ve bugünlerin Güzelyurt’a da geleceğini belirterek sözlerini tamamladı.

KISAOĞLU: EMEKÇİLERİN HAKLARINI SAVUNACAĞIZ
CTP Gençlik Örgütü Güzelyurt İlçesi’nde başkanlık görevine getirilen Osman Kısaoğlu da yaptığı konuşmada parti olarak emekçi kitlenin haklarını savunacaklarını ifade etti. Gençlik Örgütü olarak Kıbrıs Sorunu ve ülke içi meselelere daha duyarlı olmaları gerketiğine vurgu yapan Kısaoğlu, Güzelyurt bölgesinde bulunan iki belediyeden birisinin CTP’de olduğunu, diğerini de geri alabilmek için uğraşacaklarını da sözlerine ekledi.

YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ
17. Olağan Kongresi’ni tamamlayan Güzelyurt İlçe’sinde yönetim kurulu da belirlendi. Osman Kısaoğlu başkanlığındaki yönetim kurulunda, örgütlenme sekreteri Mehmet Aldeniz, eğitim sekreteri İsmail Kayapınar, basın yayın sekreteri Recep Aldeniz, mali sorumlu Selin Sukuşu ve sosyal aktivite sorumlusu Hazar Kapısız olarak belirlendi.