Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, İskele İlçe Örgütü ile birlikte dün (18 Ekim Pazar) Karpaz bölgesine…

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, İskele İlçe Örgütü ile birlikte dün (18 Ekim Pazar) Karpaz bölgesine bir ziyaret gerçekleştirdi.

 
Öğleden sonra yapılan ziyaretlerde ilk durağı Büyükkonuk’ta yapılan EKO-Gün etkinliklerinde gerçekleştiren heyet bir süre etkinlik bölgesinde kalarak vatandaşlarla sohbet etti.
 
Büyük bir ilgi gören CTP-BG Genel Başkanı Soyer ve beraberindekiler, ardından Ziyamet, Yeşilköy, Sipahi ve Dipkarpaz köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla ülkede yaşanan son gelişmelerle ilgili sohbet toplantısı gerçekleştirdi.
 
Vatandaşlar özellikle Derviş Eroğlu başkanlığındaki UBP hükümetinin partizanca uygulamalarından şikayetçi olduklarını dile getirerek, ülkenin gerek sosyal gerekse ekonomik olarak kötüye doğru gittiğini ifade ettiler. Seçim öncesi verilen sözlerin hiçbirinin tutulmadığını da belirten vatandaşlar mevcut hükümetin ömrünün uzun olmayacağını ve halkın bu tür adam kayırmacı tutumlara pabuç bırakmayacağını belirttiler.
 
Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ve Kıbrıs görüşmelerine yönelik yapılan sohbette ise Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’a olan güven tazelenirken müzakere sürecine olan inanç ve destek belirtildi.