Dereboyu’nda Fellahoğlu coşkusu

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler Lefkoşa İlçesi yerel seçimlere yönelik Dereboyu Caddesi’nde yürüyüş düzenledi. Yüzlerce sempatizanın katıldığı Dereboyu Yürüyüşü adeta şölene dönüştü. Etkinliğe katılan vatandaşlar ellerindeki bayraklarla CTP-BG Lefkoşa İlçesi önünden başladıkları yürüyüşü Cumhuriyet Meclisi’ne kadar sürdürdü. Partililer yürüyüş esnasında bölge esnafına ve vatandaşlara bildiri dağıttı.

Dereboyu’nda gerçekleştirilen yürüyüş etkinliğine CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Kutlay Erk, MYK üyeleri, Dışişleri Bakanı Özdil Nami, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar, Lefkoşa milletvekilleri Tufan Erhürman, Birikim Özgür, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı ve CTP-BG Lefkoşa Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli ve Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal katıldı. Yürüyüşte vatandaşlar LTB Başkanı ve CTP-BG Lefkoşa Başkan adayı Kadri Fellahoğlu’na yoğun ilgi gösterdi.

VATANDAŞIN SORUNLARI DİNLENDİ
CTP-BG Lefkoşa İlçesi önünden yürümeye başlayan kortej Cumhuriyet Meclisi’ne kadar yürüyüp aynı güzergahtan geri döndü. Kortejin en başında yer alan Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ile LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu teker teker yol üstündeki esnafı gezdi. Vatandaşın sorunlarını dinleyen CTP’li heyet, yerel seçimlerden sonra hayata geçireceği projelerden bahsetti. Cumhuriyet Meclisi’ne kadar yürüyen CTP-BG korteji, geri dönüş yolunda DP-UG Genel Sekreteri Hasan Taçoy ile bazı DP-UG’lilere rastladı. İki parti heyeti kısa süre sohbet etti. CTP-BG Lefkoşa İlçesi önüne gelen kortej yürüyüşü sonlandırdı.