Bayram ziyaretleri sürdüren CTP-BG, vatandaşın sorunlarını dinledi. Gündem kötüye giden ekonomi:

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, CTP Güzelyurt İlçe heyeti ile birlikte gerçekleştirdiği bayramlaşma ziyaretlerinde Serhatköy’den Yeşilırmak’a tüm yerleşim birimlerinde halkla buluştu. Vatandaşın ortak derdi kötüye giden ekonomi oldu. Yorgancıoğlu, bayramın ikinci gününü Güzelyurt İlçesine ayırdı. Güzelyurt İlçesi köylerine yönelik geniş kapsamlı bir tur gerçekleştiren Yorgancıoğlu, yurttaşlarla bayramlaştı, sorunlarını dinledi ve kendisine yöneltilen soruları yanıtladı, görüş ve düşüncelerini yurttaşlarla paylaştı.

CTP’Lİ HEYETE YOĞUN İLGİ

CTP Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan, CTP Güzelyurt Milletvekilleri Fatma Ekenoğlu ve Mehmet Çağlar ile CTP Güzelyurt İlçe Yöneticilerinden oluşan kalabalık ekibin eşlik ettiği CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, sabah 09.00’da başladığı Güzelyurt İlçesi köy ziyaretlerini saat 19.00’a kadar sürdürdü. Güzelyurt’ta gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında Cumhuriyetçi Türk Partisi heyetine halkın büyük ilgi gösterdiği gözlemlendi.

Tüm gün Güzelyurt İlçesinde temaslar yapan Yorgancıoğlu, hemen hemen ilçenin tüm köylerini gezdi. CTP Genel Başkanı Yorgancıoğlu, beraberindeki heyetle birlikte Serhatköy’den başlattığı yurttaşlarla bayramlaşma ziyaretlerini sırasıyla Zümrütköy, Akçay, Yukarı Bostancı, Aşağı Bostancı, Yayla, Kalkanlı, Aydınköy, Gaziveren, Yeşilırmak, Yedidalga, Gemikonağı, Denizli, Yeşilyurt ve Doğancı köy kahvelerinde ve kulüp lokallerinde sürdürdü.

ÜRETİCİ VE ESNAF DERTLİ

Yorgancıoğlu, Kuzey Kıbrıs Narenciye Üreticileri Birliği’nin Güzelyurt’taki lokalinde de durarak burada bulunan Birlik Başkanı ve üreticilerle bayramlaştı, narenciye sektöründe yaşanan sorunlara ilişkin bilgi aldı. Yorgancıoğlu, Gemikonağı’nda ise ziyaret ettiği Taksiciler Birliği’nin sorunlarını dinledi. Dile getirilen sorunlara ilişkin görüş ve düşüncelerini aktardı.

CTP-BG heyetinin gerçekleştirdiği bayramlaşma ziyaretleri sırasında, Güzelyurt İlçesinin tüm yerleşim birimlerinde yurttaşların ekonominin kötüye gidişinden endişeli oldukları gözlemlendi. Mevcut UBP hükümetinden umudunu tamamen kesen yurttaşların, Güzelyurt ve Lefke’de UBP’nin yönetiminde bulunan belediye hizmetlerinden de memnun olmadıkları teyit edildi. 

CTP-BG Güzelyurt İlçesi heyetleri arife günü ise Güzelyurt ve Lefke kent merkezlerini ziyaret ederek halkla bayramlaşıp, kahvehane ve kulüp lokallerinde yurttaşlarla sohbet edip, ülkenin içinde bulunduğu sorunlara ilişkin görüş alışverişinde bulunmuştu.