Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) milletvekili adayları tüm Kuzey Kıbrıs’ı karış karış dolaşarak halkla bir araya …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) milletvekili adayları tüm Kuzey Kıbrıs’ı karış karış dolaşarak halkla bir araya gelirken gittikleri her yeri bereketin rengi olan yeşile büründürüyor.

 
CTP-BG Mağusa milletvekili adayları da bu çerçevede köylerde ve  Mağusa’daki işyerleri ve okullarda devam ettiği ziyaretlerini bugün de surlariçinde sürdürdü. Surlariçi gezisinin ilk etabınında Gazi İlkokulu, Kooperatif ve İş Bankası’nı ziyaret eden adaylar, Cumartesi günü ise yine surlariçinde işyerlerini gezecek. Gerek ziyarette bulunduğu yerlerde gerekse de dışarıda karşılaştığı insanlarla sohbet eden vekiller, projelerini anlatıyor. 
 
Vatandaşlara geri dönüşün ne anlama geldiğini örnekleriyle anımsatan adaylar, “elektriksiz geçen haftaları, her toplantısından zam haberi çıkan Bakanlar Kurulu’nun toplantı günleri olan çarşambaların “Kara Çarşamba” olarak adlandırıldığı günleri, ülkedeki baskı düzenini görmemeleri için yabancı elçilerle gazetecilerin kapı dışarı edildikleri dönemleri, mahkeme salonlarına sığmayan düşünce suçlularını unutmadık. Geriye atılacak adım, bu karanlık döneme dönüş anlamına gelir” diye konuşuyorlar.
 
CTP-BG Mağusa milletvekili adayları bugünkü gezilerinde de bu gerçekleri bir kez daha dile getirirlerken CTP-BG’nin yeşil yolunda ilerleyerek her alanda çağdaşlaşmanın yakalanacağını vurguladılar.