CTP-BG Girne İlçe Başkanı Salih İzbul, CTP-BG’nin başlattığı reformları tamamlamak için 19 Nisan’da halktan yetki istediklerini …

 CTP-BG Girne İlçe Başkanı Salih İzbul, CTP-BG’nin başlattığı reformları tamamlamak için 19 Nisan’da halktan yetki istediklerini kaydederek vurguladı:

 
Halk CTP-BG’ye yetkiyi verecektir
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Girne Milletvekili adayları dün akşam Lapta’da düzenlenen köy gezisine katıldılar. Toplantıda konuşan CTP-BG Girne İlçe Başkanı Salih İzbul, halkın 19 Nisan’da başladığı ileri bitirebilmesi için CTP-BG’yi yeniden yetkilendireceğinden şüphesi olmadığını vurguladı.
 
Dün akşam gerçekleşen ziyarete CTP-BG Genel Sekreteri ve Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, CTP-BG Girne İlçe Başkanı ve Girne Milletvekili Salih İzbul, Girne Milletvekilleri Abbas Sınay ve Gülboy Beydağlı, CTP-BG kadın Kolları Başkanı Emel Kişi ve milletvekili adayları Havva Yetkili, Mehmet Dolmacı, Süleyman Aktuna ve Mehmet Malek katıldı. Adayların takdiminin ardından söz alan CTP-BG Girme İlçe Başkanı Dr. Salih İzbul, CTP-BG adaylarıyla buluşmaya gelen çok sayıda Laptalı vatandaşa hükümet çalışmaları ve önümüzdeki dönem hedefleri hakkında bilgi verdi.
 
CTP-BG’nin hükümete gelmesiyle Kıbrıs ürk tarafının Kıbrıs sorununa yönelik politikasında köklü değişiklikler yaşandığını anımsatan İzbul, kendi içine kapalı, dünyadan ve Avrupa’dan soyutlanmış bir Kıbrıs Türk halkının CTP-BG’nin politikaları ile dünyaya açıldığını kaydetti. İzbul, “izlediğimiz bu politika sayesinde artık Avrupa ve dünya burada Kıbrıs’ta Kıbrıs Rum toplumu ile eşit haklara sahip bir Kıbrıs Türk toplumu olduğunun bilincine vardı” şeklinde konuştu. İzbul konuşmasını “19 Nisan seçimleri için bu dönemde başlattığımız işleri tamamlamak adına halkımızdan birkez daha yetki istiyoruz ve bu yetkiyi alacağımızdan hiç şüphemiz yoktur” diyerek tamamladı.
 
 
KALYONCU
 
İzbul’un ardından söz alan CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu ise Türkiye’de art arda gelen iddianamelerle çözülmeye başlayan Ergenekon olayına işaret ederek bu olayın Kuzey Kıbrıs’a olan yansıma ve bağlantılarına dikkat çekti.
 
İddianamelerde sanık konumunda bulunanların Kıbrıs’ta çözüm olmaması için darbe girişimlerinde bulunduklarını  aynı amaçlarla UBP ve Eroğlu’nun hükümette kalması için görev üstlendiklerini kaydeden Kalyoncu, “Kıbrıs sorunu çözülmezse Kıbrıs Türk halkının mağdur olacağını çok iyi bilmelerine karşın kendi çıkarlarını korumak için çözümsüzlüğe oynayanları bu halk mahkum etmiştir ve 19 Nisan’da da bu mahkumiyetin devamı için oy kullanacaktır” dedi.