CTP’nin Karpaz bölgesinde ilk örgütlendiği köylerden biri olan Boğaziçi de kararını verdi…

 CTP’nin Karpaz bölgesinde ilk örgütlendiği köylerden biri olan Boğaziçi de kararını verdi…

 
“Geri dönüş yok, yeşil yolda ileriye”
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) İskele Milletvekilleri dün ziyaret ettikleri CTP’nin Karpaz bölgesinde ilk örgütlendiği köylerden biri olan Boğaziçi’nde “CTP-BG’nin yeşil yolunda ilerleme” sözü aldı.
CTP-BG İskele İlçesi milletvekili adayları Tarım Bakanı Önder Sennaroğlu, İskele İlçe Başkanı Hüseyin Mülazim, Milletvekili Mehmet Ceylanlı Bayram Alten, Saffet Mehmetalioğulları ve Hürrem Tulga dün Boğaziçi köyünü ziyaret ettiler.
 
Burada yapılan toplantıda aday takdiminden sonra söz alan CTP-BG İskele Milletvekili Mehmet Ceylanlı Boğaziçili vatandaşlara Kıbrıs konusundaki son gelişmelerle ilgili bilgi aktardı. CTP-BG’nin çözüm ve AB vizyonu çerçevesinde yürüttüğü politikalar sayesinde bugün Kıbrıs Türk toplumuna yönelik AB yardımları ile birçok yerleşim biriminde altyapı yatırımları yapıldığına işaret eden Ceylanlı, “2004 öncesinde bizleri mandıra yaşamına layık gören, dünyadan soyutlayan politikaları tarihin derinliklerine gömdük. Dünya artık bizi daha iyi anlıyor. Bu siyaset bizi çok daha aydınlık ve dünyayla bütünleşeceğimiz bir geleceğe ilerletecektir” dedi.
 
Daha sonra söz alan CTP-BG İskele İlçe Başkanı Hüseyin Mülazım ise CTP-BG’nin göreve geldiği günler kadar UBP zihniyetinin Boğaziçi köyünden Dipkarpaz’a kadar olan bölgeyi sadece oy deposu olarak gördüğünü ancak “rehin” gibi tuttuğu bölgeye hiçbir hizmet getirmediğini anımsattı. Mülazım, CTP-BG ile Karpaz bölgesine yatırımların başladığını bu sayede bölgede yakında işsizlik sorunu diye bir sorundan söz edilmeyeceğini sözlerine ekledi.
 
CTP-BG İskele adaylarına 2004 öncesi ve sonrası arasındaki farkı bizzat yaşayarak çok iyi görebildiklerini belirten Boğaziçili vatandaşlar ise, “artık o karanlık günlere, geriye dönüş yok. CTP-BG’nin yeşil yolunda hep birlikte ilerleyeceğiz” dediler.